Każda kobieta wie, jak ważne jest dogłębne oczyszczanie skóry twarzy. Pierwszym etapem tego zabiegu jest oczywiście demakijaż. Jest to krok, którego absolutnie nie powinniśmy pomijać. Skuteczny demakijaż pozwala nam usunąć ze skóry resztki makijażu, a także wszelkie zanieczyszczenia. Skóra twarzy jest niezwykle podatna na gromadzenie zanieczyszczeń z powietrza. Codziennie osiada na niej kurz, pył i wiele innych substancji. Zaniechanie demakijażu może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak trądzik, czy nadmierne przetłuszczanie się skóry. Dlatego w tym artykule opowiemy Wam, jak krok po kroku wykonywać demakijaż.

Dlaczego prawidłowy demakijaż ma duże znaczenie?

Demakijaż jest pierwszym krokiem w procesie oczyszczania skóry. Pozwala nam na usunięcie pozostałości kosmetyków oraz wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze. Jeśli nie przywiążemy do demakijażu odpowiednio dużo uwagi i będziemy to robić niestarannie, może to nieść za sobą przykre konsekwencje. Zastanawiałyście się kiedyś, co może wydarzyć się z naszą cerą, jeśli pominiemy dokładny demakijaż? Brak regularnego usuwania makijażu i zanieczyszczeń może powodować powstawanie zaskórników. Na nieoczyszczonej skórze znacznie łatwiej tworzy się również trądzik. Pomijając demakijaż możemy doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się skóry. Może również zdarzyć się tak, że nasza skóra będzie, wręcz przeciwnie, nadmiernie przesuszona. Niedokładne usuwanie zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków przyspiesza procesy starzenia się naskórka. Możemy doprowadzić też do pogorszenia wyglądu skóry, kondycji brwi i rzęs, a także przesuszonej i popękanej skóry ust.

Jak wykonać demakijaż?

Przede wszystkim musimy zacząć od wyboru odpowiednich kosmetyków do demakijażu. Wszystkie kosmetyki do demakijażu powinny być dopasowane do potrzeb naszej skóry. Warto również pamiętać, że skóra wokół oczu i ust jest bardzo delikatna, więc dobrze byłoby zainwestować w łagodniejsze kosmetyki właśnie do tych stref. Demakijaż powinnyście zaczynać właśnie od oczu i ust. Przygotujcie sobie waciki, na które będziecie aplikować preparat do demakijażu. Ważne jest, żeby nie trzeć skóry wacikiem, tylko zmywać ją bardzo delikatnie. Gdy oczy i usta są już zmyte, możemy przejść do demakijażu całej skóry twarzy. Cały ten zabieg nazywamy demakijażem wstępnym. Gdy już usuniemy kosmetyki ze skóry, musimy pamiętać o jej dokładnym umyciu. Dopiero po takim zabiegu nasza skóra będzie oczyszczona i przygotowana do dalszej pielęgnacji. Teraz wystarczy nałożyć krem i można iść spać.