Zadbane, odżywione usta to marzenie każdej z nas. Dokładamy zwykle wiele uwagi by usta prezentowały się nienagannie przez cały dzień – nawilżamy je pomadkami ochronnymi, dodajemy blasku błyszczykami a na wieczorne wyjścia malujemy z wyjątkową dokładnością, maskując niewielkie mankamenty.

Jednak po każdym posiłku, drinku czy pocałunku, nasze perfekcyjnie umalowane usta należy poprawić.  Makijaż permanentny ust to dobre rozwiązanie, jeśli nie lubimy wyglądu swoich ust a chcielibyśmy je poprawić.

Dla kogo makijaż permanentny ust będzie dobrym rozwiązaniem?

Dodatkowo makijaż permanentny będzie idealnym rozwiązaniem, dla osób które:

  • borykają się z ustami wąskimi, asymetrycznymi, zbyt małymi do proporcji twarzy,
  • kolor ust jest nienaturalnie blady- spowodowany nadmierną ekspozycja na słońce lub postępami procesu starzeniowego,
  • usta mają nieregularny kształt spowodowany delikatnymi bliznami,
  • chcą zawsze wyglądać pięknie i zadbanie bez potrzeby używania kosmetyków,

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są przede wszystkim chorowanie na choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi, układu odpornościowego czy zakażenie wirusem HIV oraz zapalenie wątroby.

Co trzeba wiedzieć zanim umówimy się na makijaż permanentny ust?

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem permanentnego makijażu ust? Makijaż permanentny ust to zabieg inwazyjny, czyli taki w którym przerywana jest ciągłość naskórka, po to by wprowadzić odpowiedni barwnik pod warstwę skóry. Brzmi poważnie, jednak to nic strasznego.

Naskórek goi się samoistnie już po kilku dniach. Nie jest to zabieg bezbolesny, ale ból nie jest uciążliwy i trwa tylko przy barwieniu ust. Po zabiegu nie odczuwamy dyskomfortu. Przede wszystkim zanim umówimy się na makijaż permanentny ust, powinniśmy zrobić dobre rozeznanie wśród salonów, w których taka usługa będzie wykonywana. Zwróćmy uwagę czy salon ma pozytywne opinie, czy lingeristką, która będzie wykonywała nam makijaż permanentny ust posiada odpowiednie szkolenia i doświadczenie.

Makijaż permanentny ust utrzymuje się od 2 do 4 lat, więc warto zrobić konkretny reaserch rynku, żeby wybrać odpowiedni salon i móc cieszyć się efektem pięknie umalowanych ust.

Wykonanie makijażu permanentnego ust – jak należy się przygotować?

Przygotowanie do makijażu permanentnego ust należy rozpocząć od zrobienia delikatnego peelingu i nawilżenia ust. Usta powinny być nawilżane codziennie, pomadką ochronną czy cienką warstwą wazeliny- im lepsze nawilżenie ust, tym łatwiejszy proces aplikacji barwnika podczas makijażu permanentnego.

Osoby ze skłonnością do opryszczek powinny przygotować się do makijażu permanentnego ust poprzez zażywanie kilka dni przed leku Heviran, dzięki któremu uchronią się przed możliwością pojawienia się opryszczki. W salonie wykonującym makijaż permanentny ust, profesjonalna lingeristka dobierze odpowiednią metodę aplikowania barwnika pod naskórek.

Może być to:

  • wypełnienie: wypełnienie całkowite jednolitym kolorem
  • kontur: delikatne wypełnienie nieregularnej linii ust
  • cieniowanie: widoczna gradacja koloru, barwnik nie jest nałożony na całe usta
  • ombre: efekt cieniowania, barwnik nakładany jest od najciemniejszego na zewnątrz ust do jaśniejszego w środku warg

Kolejnym etapem przygotowania do permanentnego makijażu ust będzie demakijaż i oraz dezynfekcja okolicy ust. Lingeristka powinna poinformować nas o czasie trwania zabiegu- czyli ok. 2 godzin w zależności od wybranej metody.

Pielęgnacja po zabiegu permanentnego makijażu ust

Pielęgnacja po zabiegu permanentnego makijażu ust polega na jak najmniejszej ingerencji i dotykaniu ust. Wykonując makijaż w dobrym salonie otrzymamy dedykowany krem nawilżający do nawilżania ust, bo po zabiegu mogą być one tkliwe i nieco spierzchnięte. Po ok. 7 dniach usta są już w pełni wygojone. Należy pamiętać o umówieniu się z lingeristką na dopigmentowanie makijażu po upływie 3-4 tygodni.