Zastanawiasz się, jak nowocześnie urządzić małą łazienkę? Szukasz inspiracji na ciekawe urozmaicenie niewielkiej łazienkowej przestrzeni? A może chcesz poznać najnowsze trendy w świecie aranżacji łazienek?

Sprawdź, na co warto postawić przy aranżacji małych łazienek, jakie inspiracje remontowe warto brać pod uwagę i co się dobrze sprawdzi z najnowszych trendów w niewielkich łazienkach!

Mała łazienka w nowoczesnym stylu – czego potrzebujesz?

Niewielkie przestrzenie to spore wyzwanie, zwłaszcza w przypadku łazienek. Na niewielkim metrażu musi zmieścić się toaleta, umywalka, wanna lub prysznic, a także pralka i nieraz suszarka. Sięganie po nowoczesne sprzęty ułatwia korzystanie z łazienki, przyśpiesza codzienne zadania, takie jak pranie, czy sprzątanie i pozwala na prawdziwy relaks w swojej łazience, dlatego urządzając ją, nie warto oszczędzać na ich wyborze.

Nowoczesna kabina prysznicowa jest łatwiejsza w czyszczeniu niż staromodny prysznic. Z kolei porządna wanna, nie rysuje się tak szybko, jak starsze modele. Nowoczesna aranżacja małej łazienki to jednak nie tylko wybieranie dobrej jakości urządzeń to także kreatywne zaaranżowanie przestrzeni. Żeby to zrobić, warto postawić na praktyczne rozwiązania.

Jak ustawić akcesoria w nowoczesnej łazience swojej łazience?

Małe łazienki posiadają ograniczoną przestrzeń, a to oznacza konieczność przedsięwzięcia pewnych kompromisów w trakcie urządzania jej. Urządzając małą łazienkę w stylu nowoczesnych, warto na przykład postawić na toalety z bidetką, a nie toalety i bidet, które zajmują więcej miejsca. Zmniejszanie ilości urządzeń w niewielkiej łazience, wybieranie mniejszej umywalki i mniejszego kosza na śmieci, pozwala optycznie stworzyć większą przestrzeń nawet w najmniejszych łazienkach. Warto także sięgać po takie prysznice, których kabiny pozwalają na swobodne składanie ich, co pozwala otworzyć nieco przestrzeń w niewielkiej łazience. W przypadku wanien, w małej łazience lepiej wybrać mniejszą wannę rogową, która nie zajmuje aż tyle miejsca, co prostokątne modele. Umieszczenie wanny w małej łazience może się też wiązać z koniecznością przeniesienia pralki do kuchni lub przedpokoju.

Nowoczesna aranżacja małej łazienki — przenieś pralkę w inne miejsce!

Małe łazienki, w których ustawione są pralki, czasem bardzo przytłaczają. Na rynku jest coraz popularniejszy trend tworzenia pralni i suszarni w osobnym pomieszczeniu lub przenoszenie pralki do szafy w przedpokoju. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko zmniejsza zagęszczenie urządzeń w łazience, ale także pozwala na całkowite ukrycie urządzeń technicznych przed oczami odwiedzających. Innym, ciekawym trendem jest przenoszenie pralki do kuchni. Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, w którym najczęściej pojawiają się meble w zabudowie, a więc schowanie pralki za maskującym blatem jest dyskretne i zdecydowanie nowoczesne.

Co jeszcze może mieć mała łazienka w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne style aranżacji łazienek sięgają po kolory i mocniejsze barwy. W trendach łazienkowych coraz częściej można zobaczyć kolorowe kafelki na ścianach łazienek, często w oryginalnej formie, a także roślinne akcenty i mocniejsze odcienie przy doborze dodatków. Mała łazienka wcale nie musi być biała i minimalistyczna. Warto postawić na jasne, pastelowe kolory, które ożywią niewielkie pomieszczenie, a do tego je przyjemnie ocieplą.

Łazienki w nowoczesnym stylu znów stały się miejscem, w którym można pokazać kreatywną część swojej natury, postawić na sedes w innym odcieniu, wielobarwną deskę klozetową lub designerską umywalkę, która wspaniale się prezentuje. Łazienka to także świetne miejsce do ustawienia oryginalnych luster i dywanów. To idealna okazja na pokazanie swojego stylu i poczucia estetyki w niebanalnym wydaniu.