Dzisiaj nie ma chyba ani jednej osoby młodej generacji, która nie wiedziałaby czym jest tik-tok. Wielu użytkowników Tik-Toka zyskuje bardzo szybko wielką popularność w sieci i jest obserwowana przez miliony ludzi z całego świata.

Ale czy wiesz, że ta popularna aplikacja daje możliwość relacjonowania na żywo? W dalszej części artykułu pokażemy Ci, w jaki prosty sposób przeprowadzić live na Tik-Toku.

Tik Tok live – co warto wiedzieć?

Tik-Tok live to transmisja na żywo na platformie dla wszystkich osób, które nas obserwują. Mimo że wszyscy kojarzą Tik-Tok z aplikacją, która umożliwia udostępnianie filmików, to nie każdy zdaje sobie sprawę, że aplikacja ta daje możliwość również prowadzenia relacji live.

Jest to doskonała alternatywna dla uwielbianych, ale znanych już form wideo. Daje to również dużą szansę dla twórców, którzy mogą w łatwy sposób przeskoczyć obecnie panujące trendy i zaskoczyć swoich obserwatorów. Wielu jednak twórców wciąż zastanawia się, w jaki sposób wykonać relację na żywo, aby przekonać do siebie nową grupę odbiorców.

Jak rozpocząć transmisję tik-tok live?

Aby rozpocząć transmisję na żywo na tik-toku musisz wykonać kilka prostych czynności, które pozwolą Ci połączyć się z obserwatorami live.

Otwórz aplikację, następnie dotknij znak „+” i wybierz opcję „Na żywo”

Kiedy po raz pierwszy otworzysz tik-tok, zobaczysz pośrodku ikonę aparatu ze znakiem „+”. Stuknij w tę ikonę. Pojawi się wtedy pod przyciskiem nagrywania komenda „Na żywo”.

Wybierz miniaturkę i napisz tytuł swojej transmisji live

Ten krok jest jednym z ważniejszych. Zarówno miniaturka, jak i tytuł pomogą Ci znaleźć dodatkowe grono odbiorców. Warto pamiętać, że transmisja nie będzie docierała tylko do Twoich obserwatorów. Jeśli wybierzesz odpowiedni tytuł, w prosty sposób możesz dotrzeć do osób, które jeszcze nie zdążyły Cię zaobserwować lub odnaleźć na tik-toku.

Zacznij transmitować na żywo

Jako ostatni krok zacznij transmitować na żywo. Pamiętaj, że podczas tik-tok live masz szeroki wachlarz możliwości. Możesz w prosty sposób odwrócić kamerę, dodać efekty oraz filtrować komentarze.

Tik-tok live nie dla wszystkich

W przeciwieństwie do niektórych aplikacji społecznościowych relacje na żywo nie są dostępne dla każdego użytkownika. Tik-tok ma swoje wymagania. Aby móc spokojnie przeprowadzić transmisję na żywo na tok-toku potrzebujemy minimum 1000 obserwujących. Jest to najniższy pułap, który umożliwia nam korzystanie z opcji tik-tok live.

W sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych głosów, które krytykują taką blokadę transmisji na żywo dla użytkowników, którzy posiadają znacznie mniej followersów. Nie zmienia to faktu, że tik-tok ten pułap traktuje bardzo poważnie. Wszystko ze względu na to, że aplikacja przeznaczona jest głównie dla młodszych użytkowników. W związku z tym na twórcach tik-toka została nałożona niepisana presja, aby lepiej monitorować treści, które udostępniane są przez użytkowników aplikacji. Według twórców tok-tok, osoba, która osiągnęła pułap 1000 obserwujących jest dobrze zaznajomiona z platformą i doskonale wie, jakich treści nie powinna publikować. Wszystko sprowadza się do tego, aby tik-tok był bezpiecznym miejscem dla wszystkich użytkowników.

Jeśli natomiast udało Ci się zebrać więcej niż 1000 obserwujących, to w prosty i szybki sposób możesz uatrakcyjnić swój kanał i dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Pamiętaj tylko, że każda transmisja live powinna być interesująca, tak aby zaskoczyć innych użytkownikiem nową propozycją, którą masz do zaoferowania. Warto pamiętać, ze pierwsze wejście na żywo może być dość krępujące, ale z każdym kolejnym razem będzie tylko lepiej, a Ty, razem z Twoimi obserwatorami, będziesz czerpał lub czerpała z tego mnóstwo frajdy.