Akcja policyjna skierowana na monitorowanie zachowań kierowców jednośladów miała miejsce miniony weekend w Sokółce. Funkcjonariusze miejscowej drogówki przeprowadzali kontrole mające na celu sprawdzenie, jak rzetelnie użytkownicy jednośladów przestrzegają zasad ruchu drogowego oraz dbają o własne bezpieczeństwo. Niestety, na swojej drodze natrafili na trzech rowerzystów, którzy decydowali się siedzieć za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał we krwi ponad promil alkoholu.

Podczas weekendowych działań, funkcjonariusze dokładnie sprawdzali, jakie jest zachowanie kierujących jednośladami na drodze oraz czy są oni trzeźwi. Kontrole dotyczyły zarówno rowerzystów, jak i osób poruszających się hulajnogami elektrycznymi. Policja bacznie obserwowała także stan techniczny jednośladów. Dodatkowo, zwracano uwagę, czy kierowcy samochodów zachowują wymagane przez prawo pierwszeństwo dla jednośladów oraz czy nie przekraczają dozwolonej prędkości.

Przeprowadzone przez dwa dni kontrole objęły niemal 60 kierowców jednośladów. Policja stwierdziła w tym czasie ponad 50 wykroczeń. Najwięcej z nich popełnili rowerzyści.

Szczególnie nieodpowiedzialne okazało się zachowanie trzech rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wśród nich rekordzistą był 35-letni mężczyzna, przystopowany do kontroli w miejscowości Kuźnica. Jazdę na rowerze zdecydował on podjąć mając we krwi ponad promil alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci natrafili także na dwóch innych pijanych rowerzystów, którymi byli mężczyźni w wieku 35 i 66 lat. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 złotych.