W niedzielę w godzinach wieczornych doszło w Warszawie do kolizji auta Służby Ochrony Państwa, którym jechał minister Ziobro.

O incydencie poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik SOP płk Bogusław Piórkowski, wskazując, że samochodem jechała osoba ochraniana, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Do zdarzenia doszło na Alejach Jerozolimskich w centrum Warszawy.

Rzecznik poinformował, że w kolizji uczestniczył kierowca samochodu osobowego jadącego za autem Służby Ochrony Państwa wiozącym ministra. Jak wskazał kierowca ten nie zachowując należytej ostrożności przed godziną 19 wjechał w tył rządowego auta. Uderzenie było odczuwalne, jednak jak podkreślił rzecznik SOP nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Z informacji uzyskanych przez Polską Agencję prasową wynika, że pojazdem, który uderzył w samochód SOP kierował obywatel Gruzji. Był to samochód jednej z firm przewozowych. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1000 zł.

Informację o incydencie z udziałem polityka podał wcześniej serwis internetowy Super Expressu dodając, że według pozyskanych informacji autem SOP-u podróżował nie tylko minister Ziobro ale też jego żona wraz z 7-letnim dzieckiem. Polska Agencja Prasowa potwierdziła jedynie obecność polityka Solidarnej Polski.

Kierowców obu pojazdów przebadano alkomatem na obecność alkoholu. Wyniki dowiodły, że obaj byli trzeźwi.