Krakowska adwokat zleciła porwanie a następnie pobicie przyjaciółki swojego męża. Takie są ustalenia krakowskich śledczych. W sprawie zarzuty usłyszało łącznie pięć osób.

Zdaniem śledczych 35 – letnia adwokat z Krakowa w akcie zemsty zleciła porwanie i pobicie młodej kobiety, będącej przyjaciółka jej męża. Powodem miały być podejrzenia o ich romans.

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło 13 sierpnia bieżącego roku w niewielkim miasteczku w powiecie krakowskim. Ofiarę, młodą kobietę, zaatakowało dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy po zadaniu jej uderzenia w głowę wciągnęli do bagażnika nieopodal zaparkowanego samochodu osobowego. Przewieźli ją następnie do lasu.

Po wyciągnięciu ofiary z pojazdu zabrali jej torebkę z telefonem i pieniędzmi a następnie zadawali ciosy rękami. Kobieta jednak broniła się przed agresorami i podczas całej szarpaniny zdołała się oswobodzić po czym uciekła do pobliskich zabudowań, gdzie wezwała na miejsce policję.

Sprawę podjęli policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dokonali oni szczegółowych oględzin wskazanego przez kobietę miejsca zabezpieczając pozostawione ślady. Znaleziono między innymi czapkę zgubioną przez jednego z napastników. Zebrali i dokonali analizy wszelkich informacji mogących ich doprowadzić do porywaczy.

Ustalenie sprawców

Sprawna akcja operacyjna i procesowa pozwoliła na zidentyfikowanie nie tylko dwóch bezpośrednich agresorów, ale także pozostałych trzech osób zaangażowanych w dokonanie przestępstwa. Okazało się, że zlecenie porwania i pobicia kobiety wydała 35 – letnia adwokat mieszkająca w Krakowie, która w ten sposób chciała się zemścić za domniemany romans z jej mężem, o który podejrzewała pokrzywdzoną. Ofiarę uprowadzili i pobili 23 – latek z powiatu suskiego wraz z 31 – latkiem z Limanowszczyzny. Do przestępstwa wykorzystali samochód wypożyczony od 20 – letniej przyjaciółki jednego z nich. Po dokonaniu porwania i zgłoszeniu sprawy na policję kobietę próbował zastraszać współpracujący z resztą grupy 33 – letni mieszkaniec Krakowa.

Zarzuty

Kryminalni z Małopolski kilka dni temu dokonali aresztowania 5 osób zaangażowanych w całą srawę. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód, gdzie przedstawiono im zarzuty. 35 – letnia adwokat odpowie za podżeganie do dokonania pobicia, rozboju, gróźb oraz gwałtu, natomiast dwójka napastników za uprowadzenie oraz napad. 20 – latka, która wypożyczyła samochód usłyszała zarzut pomocy w dokonaniu przestępstwa a 33 – latek zarzut kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód w Krakowie prowadzącej sprawę na okres 3 miesięcy tymczasowo aresztował zleceniodawczynię – adwokat oraz sprawców, którzy dokonali uprowadzenia oraz rozboju. Wobec pozostałej dwójki zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze. Ponieważ główna oskarżona wykonywała zawód adwokata, o sprawie powiadomiono Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie, która podejmie stosowne kroki wobec oskarżonej w zakresie dalszego wykonywania przez nią obowiązków zawodowych. Za zlecenie pozbawienia wolności oraz dokonania rozboju grozi jej do 12 lat więzienia.