W wyniku ostatnich rozmów w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), wyłoniono nowego prezesa zarządu. Wybór padł na Krzysztofa Trofiniaka, doświadczonego menadżera specjalizującego się w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim. Oficjalne objęcie stanowiska przez nowego lidera zaplanowano na poniedziałek 25 marca.

Szczegóły procesu rekrutacyjnego, który odbył się 21 marca, przekazał rzecznik PGZ. Podkreślił on unikalne umiejętności Trofiniaka jako eksperta w dziedzinie rozwoju i produkcji techniki uzbrojenia. Jego doświadczenie zdobyte w przemyśle zbrojeniowym było kluczowe dla decyzji rady nadzorczej spółki.

Krzysztof Trofiniak nie jest nową postacią w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. W latach 2014-2015 pełnił tam już rolę członka zarządu. W tym czasie odpowiedzialny był za nadzór nad pracami badawczo-rozwojowymi, produkcyjnymi i handlowymi. Ponadto, koordynował współpracę w obszarach takich jak artyleria lufowa i rakietowa, obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa oraz produkcja amunicji i rakiet.