Marzysz o pracy w branży IT, ale obawiasz się, że bez umiejętności programowania nie uda Ci się rozpocząć kariery w tym sektorze? Nic bardziej mylnego! W wielu profesjach ta umiejętność nie jest wymagana. Poznaj przykładowe zawody w IT bez kodowania – zastanów się, w którym z nich najlepiej się odnajdziesz!

Data analyst

Data analyst to obecnie jeden z zawodów, na który jest bardzo duży popyt. Z tego powodu nawet jako początkujący analityk danych nie powinieneś mieć problemu z szybkim znalezieniem pracy. Umiejętność programowania nie jest wymagana w tej profesji. Musisz za to znać obsługę narzędzi do analizy danych oraz przedstawiania ich w graficznej formie. Jako data analyst będziesz zajmować się ich zbieraniem oraz interpretacją. W tym zawodzie sprawdzą się przede wszystkim osoby o wysoko rozwiniętych umiejętnościach analitycznego myślenia – jeśli masz umysł ścisły, weź pod uwagę tę ścieżkę kariery.

UX Designer

Jeśli nie potrafisz programować, możesz zdecydować się na rozpoczęcie kariery na stanowisku UX Designera. Twoim głównym zadaniem będzie dbanie o użyteczność aplikacji lub strony internetowej, mając na uwadze oczekiwania potencjalnego użytkownika. W tej profesji przydatne okażą się umiejętności analitycznego myślenia oraz kreatywność. Aby dobrze przygotować się do pracy w zawodzie UX Designera, warto zdecydować się na odbycie odpowiedniego kursu lub szkolenia. W profesji przydatna okaże się umiejętność obsługi wybranych technologii, w tym między innymi Figmy i InVision.

Nie umiesz programować, a zależy Ci na karierze w sektorze nowoczesnych technologii? Praca IT Łódź czeka na Ciebie – sprawdź aktualne oferty!

Tester manualny

Wśród zawodów IT, które nie wymagają umiejętności programowania, można wyróżnić także profesje typowo techniczne. Przykładem jest tester manualny, który zajmuje się sprawdzaniem gotowego oprogramowania. Sam nie tworzy kodu, ale musi znać podstawy z zakresu obsługi wybranych technologii. Pracodawcy często uwzględniają w wymaganiach znajomość GIT, JavaScript, HTML oraz Selenium. Zadaniem testera manualnego jest wykrywanie nieprawidłowości w napisanym oprogramowaniu oraz raportowanie błędów zespołowi.

Zmień branżę i zdobądź satysfakcjonującą posadę w IT! Kliknij na ogłoszenia ze swojego regionu – wejdź na podstronę praca Łódź i poznaj najnowsze oferty!

Project Manager

Jeśli nie umiesz tworzyć kodów, a marzysz o pracy w IT, możesz zastanowić się nad karierą na stanowisku Project Managera. W tym przypadku będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie pracy całego zespołu. Osoba pracująca w przywołanym zawodzie zajmuje się planowaniem poszczególnych etapów realizacji projektu i przydzielaniem zadań członkom zespołu IT. W tej profesji przydatne okażą się indywidualne predyspozycje, takie jak wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne. Dobry Project Manager powinien także wiedzieć, na czym polega efektywne zarządzanie zespołem. W zawodzie niezbędne są też zdolności komunikacyjne oraz kreatywność. Wymagana jest podstawowa znajomość technologii IT oraz specyfiki projektów – sama umiejętność programowania nie jest jednak niezbędna.

Podsumowanie

W wielu zawodach w IT umiejętność kodowania nie jest wymagana – pamiętaj jednak, że znajomość programowania okaże się dodatkowym atutem podczas poszukiwania pracy w IT. Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie kariery w wybranym zawodzie, sprawdź, jakie są wymagania pracodawców. Poznaj podstawowe technologie, dzięki którym dobrze poradzisz sobie na nowym stanowisku bez umiejętności kodowania.