Już pierwszy z dwóch półfinałów, które mają zostać rozegrane w dniu dzisiejszym dostarczył kibicom wiele emocji. Dla kibiców z Afryki z pewnością były to emocje niezwykle pozytywne. Na naszych oczach jest pisana historia współczesnej piłki nożnej. W rolach głównych występują zawodnicy reprezentacji Maroko, który dokonali czegoś co nigdy wcześniej nie udało się żadnej drużynie z Afryki. Po ciężkim spotkaniu przeciwko Portugalii Marokańczykom udało się awansować do półfinału Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Natomiast Portugalia żegna się z turniejem. Swojego smutku nie krył Cristiano Ronaldo, dla którego mógł być to ostatni taki turniej w karierze.

Turniej marzeń

Mundial, w katarze od samego początku układa się po myśli reprezentacji Maroko. Zespół z Afryki trafił do grupy, w której faworytami byli Belgowie i Chorwaci. Okazało się jednak, że Maroko wcale nie odstawało poziomem od tych drużyn. Co więcej, w 3 spotkaniach grupowych zgromadziło aż 7 punktów i wyszło z grupy z 1. miejsca. Chyba największa niespodzianką tej fazy turnieju było zwycięstwo na Belgią 2:0. W ćwierćfinale doszło do kolejnej sporej niespodzianki. Tym razem Hiszpanie padli ofiarą afrykańskiego zespołu. Mądra taktyka zespołu pozwoliła doprowadzić do konkursu rzutów karnych, w którym świetnie zaprezentował się bramkarz Maroko. Bono dwa razy obronił strzały Hiszpanów i wprowadził drużynę do półfinału.

Portugalia pokonana

Kolejną drużyną, która musiała uznać wyższość reprezentacji Maroko jest Portugalia. Bezapelacyjnie to europejski zespół przed spotkaniem był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Jednakże jak już się wiele razy przekonaliśmy futbol potrafi zaskakiwać. Tak też było i tym razem, i po raz kolejny Maroko wyszło zwycięsko ze starcia ze znacznie silniejszym rywalem. W 42. minucie spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Youssef En Nesyri. Napastnik Sevilli świetnie wyskoczył do dośrodkowania i strzelił bramkę głową. Portugalia robiła wszystko co tylko mogła żeby doprowadzić do wyrównania. Jednak nawet pojawienie się na boisku Cristiano Ronaldo nie pomogło odmienić losów spotkania. Maroko pokonało Portugalię i jako pierwsza afrykańska drużyna w historii powalczy o medale Mistrzostw Świata w piłce nożnej.