Spore zmiany szykują się w Portu Lotniczym Olsztyn-Mazury, który nawiąże współpracę z potężnym azjatyckim koncernem handlowym, LuLu Group. Firma ta planuje wykorzystać infrastrukturę lotniska w Szymanach do prowadzenia operacji transportu towarowego. Niecodziennie rozpoczęła się ekspansja tego portu – od transportu borówek.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od „Pulsu Biznesu”, w najbliższą środę zostanie podpisane memorandum o współpracy pomiędzy Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a azjatyckim gigantem detalicznym. Yusuff Ali M.A., prezes LuLu Group, którego siedziba znajduje się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zamierza uczestniczyć w ceremonii. Przedsiębiorstwo to posiada sieć supermarketów rozmieszczonych w wielu krajach, m.in. w ZEA, Indiach, Arabii Saudyjskiej oraz Egipcie.

W ramach swojej strategii ekspansji, LuLu Group planuje utworzenie centrum operacyjnego w Polsce. Firma już posiada takie magazyny m.in. w Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Do tej pory, produkty zakupione w Polsce były kierowane do krajów Zatoki Perskiej poprzez te zaplecza logistyczne. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, które jest właścicielem lotniska, wyjaśnia w rozmowie z „PB”, że firma będzie teraz miała taką bazę także na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Zgodnie z obserwacjami „Pulsu Biznesu”, ta nowa współpraca między polskim portem a azjatyckim gigantem oznacza ekspansję infrastruktury magazynowej portu. Aktualnie, port posiada 2 tys. m kw. powierzchni magazynowej, jednak już zostało zaplanowane jej zwiększenie o kolejne 3 tys. m kw. Przedstawiciele portu nie wykluczają także dalszego rozwoju inwestycji w tym obszarze.