Policja we francuskim mieście Rouen, według informacji przekazanych przez Geralda Darmanina, ministra spraw wewnętrznych Francji, była zmuszona do użycia broni palnej wobec mężczyzny uzbrojonego, który planował podpalenie synagogi.

Agencja prasowa AFP, powołując się na swoje źródła wśród służb policyjnych, podała, że funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce incydentu po otrzymaniu zgłoszenia o dymie widocznym w pobliżu synagogi.

Rozmówca agencji, osoba dobrze zorientowana w okolicznościach zdarzenia, przekazał, że mężczyzna był uzbrojony zarówno w nóż, jak i metalową pałkę. Został postrzelony, gdy próbował zbliżyć się do interweniujących policjantów.

Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji, poinformował o zdarzeniu za pośrednictwem serwisu X. W swoim wpisie potwierdził, że „wczesnym rankiem w Rouen, funkcjonariusze policji unieszkodliwili mężczyznę uzbrojonego, który zamierzał podpalić miejską synagogę”. Minister skierował również słowa wdzięczności do interweniujących funkcjonariuszy za ich rzutkość i skuteczną reakcję na zagrożenie.