11 marca polskie media obiegła bardzo smutna informacja. W wieku 74. lat, po walce z bardzo ciężką chorobą zmarł Janusz Weiss – wybitny dziennikarz, publicysta i konferansjer. O jego śmierci powiadomiła rodzina. Janusz Weiss był również współtwórcą i założycielem Radia Zet. Wielu z Was prawdopodobnie kojarzy go z takimi programami jak „Dzwonię do Pani,Pana w bardzo nietypowej sprawie”, czy też „Miliard w rozumie”.

Początki kariery

Chociaż większość z nas kojarzy Janusza Weissa z radiem i telewizją, to dziennikarz swoją karierę zaczynał od kabaretu. Pierwszy raz na scenie pojawił się w latach 60. Stworzył takie gruby kabaretowe jak Abakus, czy też Salon Niezależnych. Kilka lat później jego kariera zaczęła się rozwijać. Zaczęto go zatrudniać w roli konferansjera. W latach 70. Janusz Weiss prowadził koncerty najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Zapowiadał między innymi Annę Jantar, czy Irenę Jarocką. Jednak jego ambicje były znacznie większe. W 1969 roku Janusz Weiss zaczął pracować w Telewizji Polskiej. Prowadził różne programy rozrywkowe i teleturnieje. Z jednym z nich kojarzycie go zapewne wszyscy. Mowa tu oczywiście o „Milard w rozumie”, którego prowadzącym był od 1993 do 2005 roku. Jego drogi z TVP rozeszły się po tym gdy wystąpił w reklamie telewizyjnej.

Kariera radiowa i telewizyjna

Jednak po zakończeniu współpracy z TVP Janusz Weiss nie zniknął całkowicie z telewizji. Pojawiał się w różnych programach i różnych stacjach telewizyjnych. Przez jakiś czas był także współprowadzącym program stacji TVN24 „Szkło kontaktowe”. Jednak z tego wszystkiego, Janusz Weiss był najmocniej związany z radiem. Był współtwórcą jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych – Radio Zet. To właśnie tam prowadził niezwykle popularny program radiowy „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. W 2013 roku zakończyła się jego współpraca z Radiem Zet. Przez jakiś czas Janusz Weiss prowadził audycje w radiowej Jedynce. Warto również wspomnieć, że dostał niezwykle ważne, polskie odznaczenie, czyli Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.