Policja w Memphis potwierdziła najgorsze obawy i przypuszczenia odnośnie znalezionego w poniedziałek 5 września ciała młodej kobiety.

Zwłoki zidentyfikowano jako ciało 34-letniej Elizy Fletcher, wnuczki miliardera Josepha Orgilla III. Policja postawiła zarzuty porwania i zamordowania kobiety 38-letniemu Cleotha Abstone’owi.

Ciało znalezione zostało w poniedziałek w bloku mieszkalnym przy ulicy Victor 1600 i w toku prowadzonych czynności zidentyfikowano je jako zaginioną w piątek kobietę. Jak podano w oświadczeniu tamtejszej policji, sprawca usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia oraz morderstwa pierwszego stopnia w związku z porwaniem. Identyfikacja zwłok oznacza automatycznie koniec poszukiwań zaginionej 34-latki.

Okoliczności zdarzenia

Kobieta zaginęła około godziny 4:20 w piątek 2 września czasu lokalnego, kiedy uprawiała jogging na terenie Uniwersytetu w Memphis. Z nagrania monitoringu wynika, że w pewnym momencie obok biegnącej kobiety stanął czarny SUV, z którego wyszedł kierowca i wciągnął kobietę siłą do auta.

Zarejestrowane przez kamerę czarne auto policja zlokalizowała na parkingu koło bloku, gdzie mieszkał Abston. Obecność podejrzanego w samochodzie mieli potwierdzić okoliczni świadkowie. Dodatkowo sąsiedzi twierdzą, że mężczyzna intensywnie czyścił cały samochód przez miniony weekend. Policja ustaliła ponadto, że telefon oskarżonego logował się w miejscu, gdzie doszło do porwania Elizy Fletcher w piątek rano, w pobliżu znaleziono też parę sandałów podobnych do tych jakie porywacz i morderca miał wówczas na sobie. W obuwiu znaleziono też jego DNA, co stanowi mocny dowód.

Cleotha Abston podczas przesłuchań uparcie odmawiał współpracy. Sprawca był już karany w przeszłości i zaledwie 2 lata temu opuścił zakład karny po wieloletnim wyroku jaki odsiadywał po próbie porwania i obrabowania prawnika z Memphis, Kempera Duranda w 2000 roku, kiedy miał 16 lat. Wówczas Abston chciał porwanego zmusić do wypłacenia pieniędzy z bankomatu, próbę tą udaremnił ochroniarz z pobliskiej stacji benzynowej, który udzielił ofierze pomocy, dzięki której Durand zdołał uciec.

Porwana i zamordowana Eliza Fletcher była nauczycielką a prywatnie matką dwójki dzieci oraz wnuczką biznesmena Josepha Orgilla III. Miała po śmierci dziadka odziedziczyć jego fortunę.