Na trasie przejazdu kolumny wiozącej prezydenta Andrzeja Dudę doszło do groźnego wypadku. Prezydent kazał ją zatrzymać do przybycia ratowników.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 13.45 w piątek 14 października na drodze krajowej nr 10. Zderzyły się samochód osobowy oraz ciężarowy. Tą sama trasą chwilę później przejeżdżała kolumna prezydencja wioząca Głowę Państwa na prezentację programu tarczy antyrakietowej „Wisła”, organizowaną w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii.

Prezydent w chwili gdy kolumna przejeżdżała przez miejsce zdarzenia kazał natychmiast zatrzymać rządowe samochody do momentu aż przyjadą ratownicy w celu udzielenia pomocy rannym. Jak dowiedział się Onet.pl nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego a jednocześnie lekarz, płk Jacek Siewiera do tego czasu udzielał ofiarom wypadku niezbędnej pomocy, prowadząc także czynności reanimacyjne.

Wkrótce po przybyciu na miejsce wypadku służb ratowniczych, medycy przejęli poszkodowanych udzielając im pomocy w pełnym zakresie. Niedługo później kolumna prezydencka opuściła miejsce zdarzenia udając się w dalsza drogę.