W miasteczku Dobrym Mieście, znajdującym się w województwie warmińsko-mazurskim, doszło do niecodziennego incydentu. Policjant, będący w trakcie pełnienia służby, potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Zarówno policjant, jak i pokrzywdzona kobieta byli w stanie trzeźwości. Komendant Miejski Policji w Olsztynie podjął decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego okoliczności tego zdarzenia. Prokuratura także prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Policjant ze służby drogowej, pochodzący z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, około godziny 10 rano potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Czy za spowodowanie tego wypadku zostaną wymierzone konsekwencje prawne? Czy sprawa zostanie umorzona warunkowo? Przedmiotowe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, a poszkodowana kobieta nadal przebywa w szpitalu.

Informacje o tym zdarzeniu potwierdził oficer prasowy olsztyńskiej policji, młodszy aspirant Andrzej Jarkun. Wyjaśnił on, że radiowóz z policjantem za kierownicą uderzył pieszą na przejściu dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego w Dobrym Mieście. Po zdarzeniu natychmiast powiadomiono pogotowie ratunkowe, a funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia, zanim została ona przewieziona do szpitala. Wszystkie niezbędne czynności procesowe zostały wykonane na miejscu.