Zakopanego nikomu nie trzeba przedstawiać. To urokliwe miasteczko, jak na zimową stolicę Polski przystało, słynie przede wszystkim z malowniczych górskich krajobrazów, stoków narciarskich i bogatej góralskiej tradycji. Jednak warto wiedzieć, że poza popularnymi atrakcjami skrywa wiele nieodkrytych miejsc, które zaskoczą nawet bardziej doświadczonych turystów. Które z nich warto zobaczyć w pierwszej kolejności? Sprawdź to i poznaj nieznane oblicze Zakopanego!

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

Wiele osób przyjeżdża do Zakopanego dla sportów zimowych. Narty, snowboard, wędrówki po górach – miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu na pewno nie będą się tutaj nudzić. A co z osobami pragnącymi uciec od tłumów? Dla nich również znajdzie się coś odpowiedniego. Jednym z takich miejsc jest Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ten nowoczesny obiekt edukacyjno-kulturalny zajmuje się szerzeniem wiedzy o Tatrach. Znajdziesz tu kino 4D, salę odkryć oraz największą w Polsce makietę Tatr. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o ochronie przyrody, to nie znajdziesz lepszego miejsca.

Dolina Strążyska

Pragniesz jeszcze bardziej zatracić się w górskich krajobrazach? Wybierz się do Doliny Strążyskiej. Położona niedaleko centrum Zakopanego, stanowi doskonałą alternatywę dla turystycznej Doliny Chochołowskiej i Kościeliskiej. Nie brakuje jej czaru – na każdym kroku czekają tu na Ciebie urocze szlaki turystyczne prowadzące przez majestatyczne lasy i krystalicznie czyste potoki. Zwróć też uwagę na kosodrzewinę – takie widoki nie zdarzają się często w tej części gór. Czy potrzebujesz dodatkowej zachęty, aby odwiedzić tę przepiękną tatrzańską dolinę?

Muzeum Oscypka

Przyroda stanowi jedynie część atrakcji Zakopanego. Ważne są również kulinaria – w końcu niewiele osób jest w stanie oprzeć się smakowi góralskich serów. Oscypki można jeść garściami, ale można również… nauczyć się ich wytwarzania. Skąd czerpać taką wiedzę? Z jedynego na świecie Muzeum Oscypka. Zlokalizowane w centrum miasta, pozwoli Ci poznać smakowite oblicze Tatr. Oprócz sporej dawki wiedzy możesz liczyć na degustację różnych odmian serów regionalnych. Nie zapomnij też odwiedzić muzealnego sklepiku – na pewno nie wyjdziesz stamtąd z pustymi rękoma!

Ulica Kościeliska

Czy ulica może być turystyczną atrakcją? Tylko, kiedy wygląda jak ulica Kościeliska w Zakopanem. Wypełniona tradycyjną góralską architekturą, stanowi prawdziwe miejsce z duszą. To właśnie tutaj znajdują się najsłynniejsze wille należące do potomków znanych zakopiańskich rodów, wśród których warto wymienić willę Atma, willę Oksza i willę Koliba, będącą pierwszym domem zbudowanym w stylu zakopiańskim, stworzonym przez Stanisława Witkiewicza. Nie tylko bryła – warto zajrzeć też do wnętrz, które skrywają prace najwybitniejszych artystów zauroczonych kulturą podhalańską. Do tych miejsc z pewnością warto wracać, i to nie tylko dla pięknej architektury.

Wiesz już jakie atrakcje Zakopanego chcesz zobaczyć na własne oczy? A może nadal nie możesz się zdecydować, jakie obiekty wpisać na listę miejsc do odwiedzenia? Niezależnie od etapu planowania, musisz zadbać o odpowiedni nocleg. Taki, który nie tylko zapewni Ci dostęp do najciekawszych zabytków miasta, ale również pomoże odpocząć po trudach całodziennego zwiedzania. Takim miejscem jest Hotel Belvedere Resort&SPA ****. To wyjątkowy hotel w górach,  oferujący luksusowe pokoje z widokiem na panoramę Tatr, restaurację z wyśmienitą kuchnią regionalną oraz szeroki zakres usług wellness&SPA, stanowiących prawdziwy relaks dla ciała i duszy. Jeśli wybierasz się w góry i nie wiesz, jaki wybrać hotel – Zakopane i Hotel Belvedere Resort&SPA**** polecają się na wakacje!