Prasa zagraniczna informuje, że w ostatni piątek doszło do konfrontacji między wieloma obrońcami klimatu a funkcjonariuszami prawa, przy zakładach produkcyjnych Tesli położonych na obrzeżach Berlina. Demonstranci odważyli się nawet na próbę wtargnięcia na teren fabryki, a niektórym z nich udało się to osiągnąć. Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji służb porządkowych, w wyniku czego kilka osób odniosło obrażenia, w tym trzech policjantów.

Część załogi berlińskiej fabryki Tesli zlokalizowanej w miejscowości Gruenheide postanowiła w ten dzień pozostać w domach. Przyczyną takiego stanu rzeczy były obawy o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz komplikacje logistyczne. Pracodawca umożliwił im wykonywanie zawodowych obowiązków zdalnie.

W czasie burzliwej demonstracji funkcjonariusze musieli interweniować, co skutkowało zatrzymaniem niektórych uczestników protestu. Dodatkowo podczas starcia z policją kilka osób doznało obrażeń, w tym trzy osoby pełniące służbę.

Aktywiści na masową skalę zjednoczyli się przed bramami fabryki Tesli. W wyniku rozgorzałych protestów niektórzy z nich podjęli decyzję o wdarciu się na teren zakładu i próbowali dostać się do budynków znajdujących się na jego obszarze.