Pojawiły się nowe medialne doniesienia dotyczące okoliczności śmierci celebryty Dawida Ozdoby. Jak podał „Super Express” ciało 45-letniego mężczyzny znaleziono w Parku Picassa na warszawskiej Białołęce.

Pierwsze informacje o śmierci Dawida Ozdoby pojawiły się w przestrzeni publicznej we wtorek 4 października. Przekazała je matka mężczyzny informując, że „Dawida już nie ma z nami”. Napisała też, że jest to dla niej smutny dzień i poprosiła wszystkich o powstrzymanie się od komentarzy oraz pytań. Kobieta nie podała też niczego, co wskazywać by mogło na przyczynę śmierci.

Zgodnie z ustaleniami „Super Expressu” ciało Dawida Ozdoby odkryte zostało w poniedziałek 3 października w Parku Picassa na warszawskiej Białołęce. Wcześniej oficjalnie wydany komunikat zawierał jedynie nieprecyzyjną informację o jednym z warszawskich parków.

W związku ze śmiercią znanej publicznie osobistości świata mediów i rozrywki, czynności w celu ustalenia okoliczności śmierci podjęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Trwa też policyjne śledztwo, o czym w krótkim komunikacie poinformowała „Super Express” Paulina Onyszko, oficer działu prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Wskazała jednak, że z uwagi na charakter zdarzenia policja nie będzie szerzej komentować sprawy.

W mediach pojawiają się spekulacje odnośnie tego, czy Dawid Ozdoba mógł popełnić samobójstwo. Część komentatorów łączy tą ewentualność z wyznaniami celebryty, który za życia otwarcie przyznawał, że zmaga się z poważną chorobą. Przyznać się tez miał kiedyś publicznie do myśli samobójczych.

Dawid Ozdoba rozpoczął swoją karierę medialną w 2001 roku w popularnym wówczas programie typu reality-show „Amazonki” emitowanym w programie Polsat. W późniejszym czasie pracował jako tancerz erotyczny. W centrum zainteresowania mediów znalazł się po założeniu grupy „Bad Boys”. Można było go zobaczyć na małym ekranie w jednej z edycji „Tańca z gwiazdami”. Ozdoba był tez trenerem personalnym oraz zawodnikiem MMA występującym w organizacjach zrzeszających celebrytów. Prywatnie przez pewien czas związany był z celebrytko – aktorką Edytą Herbuś.