W dniu 16 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek zaginęła w trakcie powrotu z sopockiej dyskoteki. Od tamtego czasu, czyli już 12 lat, sprawa wciąż pozostaje niewyjaśniona. Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą nowe ustalenia. W tym tygodniu śledczy poinformowali o zatrzymaniu dwóch osób – Pawła P. oraz Joanny S. Czy w końcu uda się rozwikłać sprawę, która ciągnie się już ponad dekadę.

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Przypomnijmy na początek dotychczasowe ustalenia śledczych w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Jak wiadomo 19-latka umówiła się z grupką znajomych na wyjście 16 lipca 2010 roku do jednej z sopockich dyskotek. Tego dnia miał spotkać się z koleżanką Adrią oraz 3 kolegami – Pawłem, Markiem i Adrianem. Przed udaniem się do klubu grupka znajomych pojechała na działkę należącą do rodziny jednego z nich. Tam przed udaniem się do klubu spożywali alkohol. Około północy postanowili udać się do klubu Dream Club. W trakcie zabawy w dyskotece doszło do kłótni między Iwoną, a jedną z przyjaciółek. Około godziny 3 nad ranem Iwona opuściła klub. Kamery nagrały ją o 3.07 gdy szła w stronę promenady nadmorskiej. O 4.12 kolejna kamera nagrała ją przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Tam ślad po niej zaginął.

Nowe fakty

Jak na razie nie są znane szczegóły nowych ustaleń śledczych w sprawie zaginięcia dziewczyny. Natomiast postawiono zarzutu Pawłowi P. Zarzut ten dotyczy utrudniania śledztwa poprzez usuwanie śladów i podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. W tym samym czasie zatrzymana została także partnerka Pawła P. 34-letnia Joanna S. Wiadomo, że kobieta w przeszłości była partnerką jednego z trójmiejskich gangsterów Artura W. Nie wiadomo jaki jest jej udział w wydarzeniach feralnej nocy. Udało się ustalić, że kobieta nie bawiła się w klubie z Iwoną Wieczorek. Jednakże policja podejrzewa, że kobieta może mieć wiedzę dotyczącą zaginięcia. Bilingi telefoniczne wskazują, że tego poranka poruszała się drogą zbieżna do tej przemierzanej przez zaginioną.