Para z Wrocławia, niedawno po ślubie, przystąpiła do akcji obywatelskiego zatrzymania. Zareagowali na zachowanie pewnego mężczyzny, który wybierał się na przechadzkę wzdłuż torów kolejowych przy ulicach Słubickiej i Zgorzeleckiej na Szczepinie we Wrocławiu, obserwując kobiety i masturbując się na ich oczach. Sprawa dotyczyła także jednej z kobiet – pani Gola Kosieradzka-Wiejak.

Całe zajście miało miejsce w piątek 6 października, tuż przed godziną południową. Kiedy pani Gola zauważyła nieodpowiednie zachowanie mężczyzny, który zmierzał w jej stronę z genitaliami na widoku, szybko ukryła pod swoją kurtką telefon i zadzwoniła do męża, który mieszkał w pobliskim bloku. Jej mąż natychmiast ruszył do akcji, próbując zatrzymać mężczyznę, jednocześnie dzwoniąc na policję i prosząc o natychmiastową pomoc. Mimo to, mężczyzna postanowił uciekać, więc małżeństwo ruszyło w pościg za nim, od ulicy Słubickiej aż do Białowieskiej.

Obywatelskie zatrzymanie zostało zlecone przez policyjnego dyspozytora. Starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu potwierdziła, że para podejmowała działania wobec mężczyzny, którego czyny stanowiły co najmniej wykroczenie. Szczegółów incydentu nie podano ze względu na okoliczności, jednak obiecane jest, że więcej informacji zostanie przekazane po weekendzie.