Ciąża to magiczne dziewięć miesięcy, które przygotowuje przyszłych rodziców do nie lada rewolucji w swoim życiu. Z wielką niecierpliwością oczekują oni na pierwszy krzyk swojego dziecka.

Zanim jednak to nastąpi, minie trochę czasu. Kobieta w tym czasie powinna zadbać o siebie. Z uwagą podchodzić nie tylko do tego, co będzie jeść, ale również tego, jakie kosmetyki będzie używać do codziennej pielęgnacji.

Kosmetyczna wyprawka dla mamy

Na skutek działania hormonów, które będą dosłownie buzować w organizmie przyszłej mamy, potrzeby kosmetyczne mogą się zmienić. To nie oznacza tego, żeby wybierać byle co, ponieważ można sobie samodzielnie zaszkodzić. A tego chyba nikt by nie chciał. Świadomy wybór wyjdzie tylko wszystkim kobietom na zdrowie. Jakie kosmetyki w ciąży będą najlepszą propozycją?

Krem do twarzy z filtrem UV

I to możliwe z jak najwyższym. Dlaczego? Ponieważ skóra kobiet w ciąży staje się wyjątkowo wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Nawet, jeżeli mowa jest tutaj o zimie. Na skutek oddziaływania słońca, na skórze może pojawiać się wiele nieestetycznych przebarwień. Ochroną odpowiednią będzie krem do twarzy z wysokim filtrem UV.

Serum rozjaśniające z witaminą C

To propozycja dla tych kobiet, które zauważyły, że przebarwienia zdążyły się już u nich pojawić. To właśnie dzięki temu można pomóc przywrócić skórze naturalny koloryt. Takie kosmetyki cechują się właściwościami odbudowującymi. Zamiast serum, można postawić na kosmetyki, jakie w swoim składzie zawierają śluz ślimaka, aloes, czy też ogórek. Są to takie kosmetyki, które polecane są dla ciężarnych, jakie często zmagają się ze zbytnim przesuszeniem skóry w różnych obrębach ciała.

Walka z rozstępami

Kosmetyczna wyprawka dla mamy powinna zawierać również kosmetyki, jakie pomogą walczyć z rozstępami. To coś naturalnego, przed czym nie da się uchronić. Można jednak zadbać o to, aby ich widoczność była jak najmniejsza. Jeżeli ktoś zacznie działać odpowiednio wcześnie, to może być pewnym tego, że ewentualny cellulit nie będzie tak mocno widoczny. Kremy na rozstępy są jak najbardziej wskazane.

Warto sprawdzić, czy w ich składzie znaleźć można wyciąg z kasztanowca lub też ekstrakt z oczaru wirginijskiego. To substancje, które dodatkowo pomogą poradzić sobie z opuchlizną nóg, jaka często dręczy ciężarne.

Kosmetyki do biustu

Wraz z postępowaniem ciąży, kobiety zauważą u siebie powiększające się systematycznie piersi. Rzecz normalna, ponieważ to właśnie tam organizm przygotowuje mleko dla małego dziecka.

Intensywnie pracujące gruczoły mleczne, zwiększająca się objętość tkanki tłuszczowej powodują, że piersi nie wyglądają już tak estetycznie jak kiedyś. Jeżeli więc ktoś pyta o to, jakie kosmetyki w ciąży stosować, to powinien również uwzględnić kremy, które pomogą w zachowaniu elastyczności biustu, chroniące przed rozstępami.

Naturalne kosmetyki dla ciężarnych

Sklepowe półki tak naprawdę uginają się od kosmetyków, które dostępne są w niskiej cenie. Nie oznacza to jednak tego, aby wybierać pierwszy lepszy produkt, bowiem niektóre kosmetyki są zakazane w ciąży. Pomimo tego, że etykieta mówi o czym innym. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż, chodzi tutaj o sam skład produktu kosmetycznego. Musi być on jak najbardziej prosty, naturalny. Im więcej chemicznych, skomplikowanych nazw w składzie, tym większe prawdopodobieństwo, że ma się do czynienia ze szkodliwym produktem. Nie tylko dla samej mamy, ale również dla płodu. Stosowane produkty kosmetyczne przenikają w głąb skóry i dalej – aż do zarodka, jaki będzie rozwijał się w brzuchu mamy. Z uwagą trzeba wybierać kosmetyki do pielęgnacji biustu, aby nie „zatruć” mleka, jakie będzie produkować się w gruczołach.

Oto lista składników, których kobiety w ciąży powinny unikać: DEP, DEPH,BBP, BHT, BHA, DEHA, PEG, parabeny, kofeina, kwas salicylowy, triclosan, kwasy AHA i formaldehydy. Należy powtórzyć – im bardziej naturalny skład, tym lepiej dla mamy oraz dla maluszka rozwijającego się w jej łonie.

Na samym końcu należy wspomnieć również o…paście do zębów. Zbyt duża ilość fluoru również może zaszkodzić dzieciaczkowi. Do wyboru są naturalne pasty do zębów, cechujące się wysoką skutecznością, które nie zawierają w sobie grama szkodliwego fluoru. Na taką pastę do zębów należy zwracać uwagę w szczególności w pierwszym trymestrze.

Teraz każda kobieta, która jest w ciąży lub przygotowuje się do zajścia, będzie wiedzieć, co powinna zawierać jej kosmetyczna wyprawka.