Każda kobieta marzy o pięknych, gładkich i zadbanych stopach. Jednak, żeby osiągnąć taki efekt, trzeba na to poświęcić trochę czasu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak wykonać zabieg pedicure w domowym zaciszu. Będziecie do tego potrzebować kilku akcesoriów i kosmetyków, które można kupić praktycznie w każdej drogerii. Poniżej znajdziecie instrukcję jak wykonać pedicure krok po kroku.

Od czego zacząć?

To ważne, żeby cały zabieg pedicure zacząć od naszykowania wszystkich niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Co będzie potrzebne? Przede wszystkim miska z ciepłą wodą, z dodatkiem soli do kąpieli stóp lub innym preparatem, który zmiękczy naskórek. Będziecie potrzebować także pumkesu lub specjalnej tarki do stóp. Przydadzą się obcinaczka do paznokci, pilniczek, polerka i cążki do skórek. Jeśli masz w domu frezarkę do paznokci, koniecznie ją wykorzystaj. Ten sprzęt może bardzo przyspieszyć i ułatwić pracę, trzeba się z nim jednak obchodzić ostrożnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Przydatny będzie też ręcznik do osuszenia stóp po kąpieli. Warto mieć również pod ręką maskę i peeling do stóp. Jak już wszystko jest naszykowane, możemy zacząć. Od czego? Najpierw musimy usunąć poprzednią stylizację paznokci. Następnie wkładamy stopy do przygotowanej kąpieli i moczymy około 15 minut, żeby zmiękczyć naskórek. Teraz będzie łatwiej usunąć zrogowaciałą skórę ze stóp. Do tego możemy użyć tarki lub pumeksu. Gdy skończymy ten etap, przechodzimy do paznokci. Obcinamy je, opiłowujemy i wygładzamy ich powierzchnię. Nie możemy zapominać też o skórkach. Jeśli są zbyt duże i nieestetycznie można je delikatnie wyciąć cążkami. Po wszystkich zabiegach możemy wykonać peeling a następnie nałożyć na stopy maseczkę.

Pedicure hybrydowy

Kiedy nasze stopy są już gładkie, paznokcie opiłowane, a skórki wycięte, możemy przejść do pomalowania paznokci. Coraz mniej osób decyduje się na używanie tradycyjnych lakierów do paznokci. Znacznie popularniejsze są teraz lakiery hybrydowe. żeby wykonać pedicure hybrydowy potrzebujemy: cleanera, wacików bezpyłowych, bazy, lakieru i topu, a także lampy do utwardzania hybryd. Jeśli płytka paznokcia jest już wygładzona, musimy ją dokładnie przemyć cleanerem naniesionym na wacik. Następnie nakładamy bazę hybrydową i utwardzamy ją w lampie. Na bazę należy nałożyć 2 warstwy kolorowego lakieru, każdą utwardzić w lampie. Na sam koniec nakładamy top hybrydowy i również wkładamy do lampy. Niektóre topy wymagają jeszcze na sam koniec przetarcia cleanerem, ale taką informację z pewnością znajdziecie na opakowaniu. Gotowe! Pedicure hybrydowy wykonany.