Lubicie się bać? Doskonale! Ten artykuł powstał specjalnie dla Was. Zbliża się weekend, a to doskonała pora na maraton filmowy. Dzisiaj polecimy Wam najstraszniejsze horrory filmowe ostatnich lat. Gwarantujemy silne emocje! Przygotujcie przekąski, zaproście znajomych, stwórzcie idealny nastrój do oglądania tego typu filmów i zapraszamy przed telewizory!

„Obecność”

Film „Obecność” to jeden ze straszniejszych horrorów ostatnich lat. Wprowadza widza w atmosferę grozy i niepokoju. Reżyser James Wan buduje napięcie, wykorzystując elementy jumpscare, a także długie ujęcia. Pozwala to widzowi poczuć się jakby był razem z bohaterami. Jest oparty na prawdziwej historii rodziny Perronów, która twierdziła, że ich dom w Rhode Island był nawiedzony przez duchy. Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. XX wieku. Historia rozpoczyna się w momencie gdy bohaterowie przenoszą się do starego, zaniedbanego domu na wsi. Po pewnym czasie zaczynają dziać się tam niepokojące rzeczy: słychać dziwne dźwięki, a członkowie rodziny doświadczają nękających ich zjawisk. Gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, Perronowie zwracają się o pomoc do słynnej pary parapsychologów, którzy odkrywają, że dom był kiedyś siedzibą okultystów i że jego historia jest związana z demonem o imieniu Bathsheba, który chce zająć ciało jednej z córek Perronów.

„Dziedzictwo. Hereditary”

Kolejny film w naszym zestawieniu to horror psychologiczny z 2018 roku w reżyserii Ariego Astarra. Film opowiada historię rodziny Grahamów, która po śmierci seniorki rodu zaczyna doświadczać serii zdarzeń paranormalnych, a także niepokojących zjawisk. Annie Graham (Toni Collette) jest artystką mającą ciężką relację z matką, która była bardzo surowa i odsunęła ją od siebie w dzieciństwie. Gdy Annie zaczyna odkrywać rodzinne tajemnice, ujawniają się nie tylko ciemne sekrety babci, ale także przerażająca natura dziedzictwa, które spadło na jej córkę Charlie (Milly Shapiro). Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna i nieprzewidywalna, a rodzina musi stawić czoła siłom, które przekraczają granice ludzkiej wyobraźni. Film zyskał uznanie krytyków za swoją niepokojącą atmosferę, mroczną fabułę i doskonałe kreacje aktorskie. „Dziedzictwo” jest jednym z najwyżej ocenianych filmów grozy ostatnich lat i z pewnością zadowoli miłośników tego gatunku.

Jeśli te filmy Wam nie wystarczą, polecamy również obejrzeć takie produkcje jak „To”, „Czarny telefon”, „mother!” a także „Doktor Sen”, który jest kontynuacją kultowego „Lśnienia”.