Każdy rodzaj skóry jest inny i potrzebuje odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Wiadomo również, że potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Upływ czasu może powodować powstawanie zmarszczek, nadmierną suchość skóry, przebarwienia oraz utratę elastyczności. Dlatego, jeśli chcemy, żeby nasza skóra wyglądała, zdrowo, promiennie i młodziej, musimy odpowiednio o nią dbać i stosować odpowiednie kosmetyki. W tym artykule znajdziecie porady, dotyczące tego jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dojrzałej.

Oczyszczanie i nawilżanie

Pierwszą, podstawową kwestią w pielęgnacji skóry dojrzałej jest jej dokładne oczyszczanie. Ważne jest, żeby robić to przynajmniej 2 razy dziennie. Rano powinniśmy oczyszczać skórę z nadmiaru sebum. Wieczorem natomiast usuwamy ze skóry pozostałości makijażu oraz wszelkie zanieczyszczenia, które się na niej nagromadziły. Ważne jest, żeby w przypadku skóry dojrzałej unikać agresywnych kosmetyków do oczyszczania. Skóra dojrzała ma bardzo często tendencję do nadmiernego przesuszania. Dlatego dobrze jest sięgnąć po delikatne, myjące pianki i olejki. Oczywiście wybieramy kosmetyki z przeznaczeniem do cery dojrzałej. Niezwykle ważnym etapem pielęgnacji skóry dojrzałej jest jej odpowiednie, dogłębne nawilżanie. Kremy nawilżające powinniśmy stosować zarówno rano jak i wieczorem. Pożądanymi składnikami takich kremów są na przykład kwas hialuronowy oraz witaminy. Oprócz odpowiedniego kremu możemy również używać serum do cery dojrzałej. Tego typu kosmetyki charakteryzują się skoncentrowaną zawartością substancji odżywczych.

Inne sposoby na zadbanie o dojrzałą cerę

Oprócz odpowiedniego oczyszczania i nawilżania, powinniśmy koniecznie zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Musimy pamiętać, że promieniowanie UV przyspiesza procesy starzenia się naskórka. Dlatego do twarzy zawsze powinniśmy używać kremów z wysokim filtrem SPF. Podstawowym błędem jest stosowanie takich kosmetyków jedynie latem. Skórę powinniśmy chronić przez cały rok. Dodatkowo, warto raz na jakiś czas wykonać delikatny peeling. Taki zabieg złuszcza martwy naskórek i przyspiesza wchłanianie się substancji odżywczych. Raz w tygodniu możemy także wykonać maseczkę dopasowaną do potrzeb naszej skóry. Jeśli jednak chcemy osiągnąć bardziej widoczne efekty, warto wybrać się do sprawdzonego kosmetologa, który wykona zabiegi poprawiające wygląd skóry. Do cery dojrzałej polecane są takie zabiegi jak mezoterapia mikroigłowa lub karboksyterapia.