Osoby, które posiadają skórę suchą, doskonale wiedzą, jakim potrafi być utrapieniem i jak czasem ciężko sobie z nią poradzić. Dlatego tak ważna jest jest codzienna pielęgnacja. Najważniejsze jest jednak stosowanie kosmetyków, które przeznaczone są właśnie do takiego rodzaju cery. Dzięki temu skóra przestaje być napięta, podrażniona. Po jakimś czasie odpowiedniej pielęgnacji znikają również nieestetyczne suche skórki. Poniżej przeczytacie jak radzić sobie z suchą skórą krok po kroku.

Po pierwsze nawilżanie!

Skóra staje się sucha, ponieważ traci zbyt wiele wody. Żeby przywrócić zdrowy stan swojej skórze, musisz ją odpowiednio i dogłębnie nawilżać! I to właśnie nawilżanie jest kluczem w pielęgnacji skóry suchej. Wszystkie kosmetyki, których używamy powinny mieć właściwości silnie nawadniające i nawilżające. Jednak pamiętając o nawilżaniu, nie możemy zapominać o innych etapach pielęgnacji. Jak zatem powinna wyglądać poranna rutyna? Przede wszystkim, rano powinniśmy odpowiednio oczyścić skórę z nadmiaru sebum. Jednak trzeba pamiętać, że im silniej oczyszczający preparat do mycia, tym bardziej wysusza. Do mycia można użyć delikatnej pianki, albo pieniącego się olejku. Następnie powinniśmy dobrze stonizować twarz. Ten zabieg przygotowuje skórę do przyjęcia dalszej pielęgnacji. Kolejny krok to oczywiście aplikacja kremu. Najlepiej sięgnąć po kosmetyk silnie nawilżający. Dodatkowo dobrze, żeby zawierał filtry przeciwsłoneczne, ponieważ słońce nie działa dobrze na przesuszoną skórę. Po takiej pielęgnacji mężczyźni są gotowi do wyjścia z domu, a kobiety mogą śmiało nakładać makijaż.

Wieczorne rytuały

Tak samo jak rano, wieczorem musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry. Kobiety powinny dokładnie zmyć pozostałości makijażu. Na noc również tonizujemy skórę i nakładamy na nią krem. Kremy na noc mogą być cięższe niż te, których używamy na dzień. Ich bogata formuła przez całą noc będzie dbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Co jakiś czas warto również wykonać peeling, który pomoże nam usunąć martwy naskórek. Jednak do cery suchej nie są polecane agresywne peelingi ziarniste. Warto sięgnąć po delikatny peeling enzymatyczny, który z pewnością nie wyrządzi nam krzywdy. Raz na jakiś czas wskazana jest wizyta u dobrej kosmetyczki, która odpowiednio zatroszczy się o naszą skórę. W salonach kosmetologicznych jest wiele różnych zabiegów, które mają na celu dogłębne nawilżenie i poprawienie kondycji przesuszonej skóry.