Niezwykle interesujące jest to, jak jednoosobowe studio Slavic Magic, powstałe z inicjatywy Polaka – Grzegorza Stycznia, zaistniało na rynku gier komputerowych dzięki swojemu produktowi – Manor Lords. Ta gra strategiczna, stworzona przez polskiego dewelopera, zyskała szybko ogromną popularność na globalnej platformie dystrybucji gier Steam.

Ruchy w przemyśle gier komputerowych są nieprzewidywalne, ale ostatnie tygodnie bez wątpienia upłynęły pod znakiem sukcesu Manor Lords. Za produkcję tej gry odpowiada Slavic Magic, studio należące do Grzegorza Stycznia. Premiera gry miała miejsce 26 kwietnia i od początku dostępna była w formie tzw. „early access”. Tylko niespełna trzy tygodnie później wydawca Manor Lords – firma Hooded Horse, ogłosił za pośrednictwem swoich kanałów mediów społecznościowych, że liczba sprzedanych kopii gry przekroczyła dwa miliony.

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy to wynik naprawdę godny podziwu. Zarówno panowie, jak i damy celebrują ten triumf! Wszystko zaczęło się 26 kwietnia, kiedy to Manor Lords trafiła do wczesnego dostępu. Ten niesamowity sukces był możliwy dzięki wsparciu graczy z całego świata. Gratulacje należą się oczywiście Grzegorzowi Styczeń – twórcy Manor Lords, którego praca została doceniona przez wydawcę – firmę Hooded Horse.