Sceny rodem z filmu akcji rozegrały się na drogach na Mazowszu. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do rutynowej kontroli. Ostatecznie działania funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. Trzeba jednak przyznać, że nie codzienne dochodzi w Polsce do tego typu sytuacji. Podczas pościgu doszło do uszkodzenia policyjnych radiowozów. Aby móc zatrzymać uciekające osoby, jeden z funkcjonariuszy został zmuszony do użycia broni. Przeprowadzona przez policję akcja spowodowała także spore utrudnienia jeśli chodzi i przemieszczanie się po drogach na Mazowszu. Wszystkie szczegóły zarówno akcji, jak i związanych z nią utrudnień podajemy poniżej.

Pościg i 2 uszkodzone radiowozy

Policyjny pościg rozpoczął się tuż przed godziną 9 w miejscowości Grójec. Policjanci podjęli decyzję o rozpoczęciu pościgu po tym jak samochód nie zatrzymał się do rutynowej kontroli mimo dawanych przez funkcjonariuszy znaków. Ścigany samochód udało się zatrzymać dopiero 3 powiaty dalej. Jednakże nie było to łatwe zadanie. Prowadzący volkswagena ewidentnie nie miał zamiaru poddać się policji i robił wszystko co tylko mógł by zbiec funkcjonariuszom. W pewnym momencie uciekający kierowca stanął na przeciwko policyjnej blokady. Jednak nawet takie środki zastosowane przez policję nie zrobiły na nim zbyt dużego wrażenia. Postanowił nieco cofnąć, rozpędzić się i z maksymalnie dużą prędkością staranować jednego z policjantów. Funkcjonariusz widząc sytuację oddał w kierunku nadjeżdżającego pojazdu kilkanaście strzałów. Samochód staranował blokadę i kontynuował ucieczkę.

Zatrzymanie i bilans strat

Ostatecznie policji udało się zatrzymać uciekającego volkswagenem w miejscowości Sewerynów. Okazało się, że pojazd prowadził 34-letni mężczyzna, który miał we krwi 2 promile alkoholu. Co więcej nie posiadał on wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Pojazdem podróżował także 38-latek, który odniósł obrażenia w wyniku strzałów oddanych przez policję. Przeszukanie samochodu ujawniło, że znajdowała się w nim broń w postaci maczety. Obecnie trwają czynności mające ustalić dokładny przebieg wydarzeń. Wiadomo, że podczas akcji zostały uszkodzone 2 policyjne radiowozy. Doszło także do utrudnień w ruchu na wielu lokalnych drogach na Mazowszu.