Kuchnia to serce każdego domu. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Jak każde pomieszczenie w domu, po pewnym czasie również kuchnia wymaga remontu bądź odświeżenia. Czasem dzieje się tak, że obecny wystrój po prostu nam się znudził i chcemy wprowadzić jakieś zmiany. Czy jest możliwe odświeżenie kuchni niskim kosztem? Oczywiście, że tak! Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli i całego sprzętu, żeby dać drugie życie temu pomieszczeniu. W tym artykule przedstawiamy Wam pomysły na odświeżenie kuchni niskim kosztem!

Zmiana koloru ścian

Farba na ścianach zżółkła i są na niej nieestetyczne plamy? Znudziły się Wam kafelki albo panele, które macie w kuchni? Najprostszym sposobem na odświeżenie kuchni i zmianę aranżacji będzie przemalowanie ścian. Jest to na tyle proste, że możemy to wykonać samemu, bez pomocy drogiej ekipy remontowej. Zmiana koloru ścian w kuchni, sprawi, że to pomieszczenie będzie wyglądać jak nowe. Możecie wybrać jasne i stonowane kolory, które dodadzą przestrzeni i jasności lub odważne i żywe kolory, które dodadzą energii i witalności. Przemalowanie ścian to świetny sposób na stworzenie nowoczesnego wyglądu kuchni. Jeśli na ścianach macie kafelki albo panele to nic straconego. W sklepach znajdziecie szeroki wybór farb, którymi możecie pomalować także takie powierzchnie.

Zmiana koloru mebli

Kolejnym dość prostym sposobem na odświeżenie kuchni jest przemalowanie frontów szafek. Z pewnością to zdecydowanie tańszy sposób niż na przykład wymiana wszystkich mebli. Zmiana koloru mebli sprawi, że kuchnia będzie wyglądała jak nowa! Podczas renowacji mebli ogranicza Was tak naprawdę jedynie Wasza wyobraźnia. Przy okazji przemalowywania mebli warto również pomyśleć o wymianie uchwytów.

Diabeł tkwi w szczegółach

Kuchnia zyska zupełnie nowy, odświeżony wygląd, kiedy zdecydujecie się na wymianę dodatków. To niesamowite jak duże efekty może dać wymiana zasłon i firanek. Warto również pomyśleć o nowych elementach dekoracyjnych do powieszenia i postawienia w kuchni. Wszystkie dodatki z łatwością dopasujecie do stylu Waszej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest również wymiana całego oświetlenia w kuchni. A jeśli chcecie, żeby pomieszczenie stało się trochę bardziej przytulne, zainwestujcie w rośliny, które postawicie w kuchni. Do tego pomieszczenia doskonale sprawdzą się kolorowe kwietniki, w których możemy na przykład zasadzić różne zioła. Takie dekoracje niewielkim kosztem całkowicie mogą zmienić wnętrze Waszej kuchni.