Choć nie wszystkie wydatki możemy sfinansować gotówką, brak bieżących środków nie powinien być powodem do rezygnacji z celów. Jeśli marzysz o nowym sprzęcie RTV, wczasach w tropikach albo upragnionym remoncie domu, sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to rodzaj umowy z bankiem lub spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową. Zgodnie z jej zapisami bank udostępnia Ci konkretną kwotę. Twoim obowiązkiem jest natomiast zwrot pożyczonych pieniędzy wraz z odsetkami we wskazanych w harmonogramie spłat terminach. Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel i – co ważne – brak konieczności informowania o nim pożyczkodawcy. Nawet jeśli po otrzymaniu pieniędzy Twoje cele się zmienią, z powodzeniem będziesz mógł realizować nowe plany.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową?

Pożyczkę gotówkową może wziąć osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową.

Ile mogę pożyczyć w ramach pożyczki gotówkowej?

Kwoty pożyczek gotówkowych wahają się od kilkuset aż do kilkuset tysięcy złotych. Co jednak ważne, to, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć, zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty pożyczki w wyznaczonych terminach. Przed wydaniem decyzji pożyczkowej instytucja finansowa zweryfikuje Twoją zdolność do spłaty na podstawie dostarczonych dokumentów lub – w zależności od szczegółów oferty i kwoty pożyczki – na podstawie oświadczenia.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Podstawowym dokumentem potrzebnym do wzięcia pożyczki gotówkowej jest dokument tożsamości. Czasem zdarza się (zwłaszcza przy niewielkich kwotach), że do pożyczenia pieniędzy wystarczy oświadczenie wnioskującego o wysokości jego zarobków. Zazwyczaj jednak konieczne jest także dostarczenie dokumentu, który potwierdzi wysokość wpływów. Może być to roczna deklaracja PIT, zaświadczenie od pracodawcy, odcinek emerytury czy renty.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową?

Pożyczki gotówkowe to popularne produkty, które znajdziesz w ofertach większości instytucji finansowych. Jak wśród nich wybrać tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby?
Kluczem do znalezienia najlepszej pożyczki gotówkowej jest połączenie uniwersalnych zalet z walorami, które są dla Ciebie ważne. Analizując poszczególne propozycje, zwróć uwagę na:

  • Dostępne kwoty. Zwłaszcza jeśli chcesz pożyczyć sporą sumę.
  • Okres kredytowania pożyczki gotówkowej. Jeśli zależy Ci na niskiej racie, zadbaj o to, aby był on jak najdłuższy.
  • Ich wyznacznikiem nie powinno być jednak oprocentowanie pożyczki gotówkowej. Czasem zdarza się bowiem, że niskie oprocentowanie instytucje finansowe rekompensują sobie wysoką prowizją. W takich okolicznościach całkowity koszt jest stosunkowo wysoki. Analizując warunki finansowe, zwróć uwagę na RRSO, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To ona w praktyce zobrazuje, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze w skali roku.
  • Możliwość wnioskowania o pożyczkę przez internet. Jeśli cenisz czas i wygodę, wybierz pożyczkę, o którą będziesz mógł wnioskować online – z poziomu komputera, tabletu, a nawet smartfona.
  • Dodatkowe udogodnienia, takie jak możliwość odroczenia płatności pierwszej raty czy możliwość obniżenia oprocentowania za założenie rachunku w danej instytucji finansowej. Oba benefity znajdziesz, sięgając po pożyczkę gotówkową oferowaną przez kasastefczyka.pl

Dobra pożyczka gotówkowa to pożyczka szyta na miarę. Ta, która spełni oczekiwania Twoich bliskich, niekoniecznie okaże się najlepsza także dla Ciebie. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, koniecznie porównaj dostępne na rynku opcje, tworząc własny ranking pożyczek gotówkowych.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/oszczedzanie/pozyczka-gotowkowa-najtaniej-oto-jak-wybrac-najlepsza-oferte/xp3c4lv