Pomimo ożywionej debaty i licznych dyskusji, temat dostarczenia pocisków Taurus z Niemiec do Ukrainy nadal stanowi gorący punkt spornych kwestii. W ostatnim głosowaniu w Bundestagu, parlamentarzyści ponownie sprzeciwili się tej inicjatywie.

Partia opozycyjna, chadecja, poniosła kolejne bolesne upokorzenie w ścianach Bundestagu, kiedy ich wniosek o przekazanie ukraińskim siłom zbrojnym niemieckich pocisków manewrujących typu Taurus został odrzucony. Większość parlamentarzystów przyłączyła się do tych, którzy sprzeciwili się propozycji przedstawionej przez CDU i CSU.

Głosowanie zgromadziło 690 uczestników. Przewaga była wyraźna – 495 posłów opowiedziało się przeciwko dostawie, zaledwie 190 poparło ten gest wsparcia dla Ukrainy, a 5 osób postanowiło wstrzymać się od głosu.

Chadecki blok polityczny prowadził intensywną kampanię w Bundestagu, mającą na celu pomoc Ukrainie poprzez dostarczenie pocisków Taurus. „Potrzebujemy determinacji, aby wspierać Ukrainę” – mówił zdecydowanie Johann Wadephul (CDU), zastępca przewodniczącego grupy parlamentarnej. Zwracając się do partii kanclerza SPD, oświadczył: „Wasza rzekoma ostrożność tylko podsycała agresję Putina przeciwko Ukrainie. To jest rezultat waszej polityki”.