Potężną krytykę skierował w stronę Joanny Muchy, wiceminister edukacji, były poseł PiS Przemysław Czarnek. W centrum uwagi znalazły się jej poglądy na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Joanna Mucha wyraziła sceptycyzm co do sensu tej inwestycji, argumentując to potencjalnym zahamowaniem ruchu lotniczego spowodowanym globalnym kryzysem klimatycznym. Jej wypowiedź spotkała się z gwałtowną reakcją Przemysława Czarnka na platformie X.

Czarnek nie przebierał w słowach, ostro oceniając Joannę Muchę: „To jest wstyd, że ta kobieta jest wiceministrem edukacji. Bo kto jak kto, ale odrobinę wiedzy wiceminister edukacji musi mieć. Także na temat CPK” – tak rozpoczął swój wpis były minister edukacji i nauki.

Dalsza część wpisu Przemysława Czarnka koncentruje się na próbie wyjaśnienia istoty i znaczenia Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego realizacja jest obecnie niepewna. Według Czarnka, CPK to nie tylko kluczowe miejsce komunikacyjne łączące całą Europę Środkowo-Wschodnią ze światem, ale również źródło dziesiątek tysięcy miejsc pracy oraz szybkiego, nowoczesnego transportu kolejowego z każdego zakątka Polski. Przede wszystkim jednak, jak podkreślił Czarnek, CPK generuje grube miliardy rocznie do polskiego budżetu poprzez odprawy towarów z całego świata.

„Pani Minister, słyszy Pani? Do POLSKIEGO BUDŻETU. Nie do niemieckiego” – konkludował swoją wypowiedź Czarnek, zakończonych hasztagiem #KoalicjaOszustów.