Rosja zamknęła okresowo przestrzeń powietrzną nad trzema swoimi obwodami. Decyzję ogłoszono w niedzielę 21 sierpnia.

Jak poinformowano w komunikacie opublikowanym przez sztab ukraiński między innymi w serwisie Facebook, zamknięcie przestrzeni powietrznej dotyczy obwodów woroneskiego, biełgorodzkiego i lipieckiego i ma obowiązywać od 22 do 25 sierpnia włącznie. Sztab Generalny Ukrainy dodał w tym samym komunikacie, że Rosjanie odnieśli częściowe sukcesy w okolicy osiedla Pisky w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie. Wskazane obwody woroneski i biełogorodzki leżą przy granicy z Ukrainą, z kolii obwód lipiecki sąsiaduje z woroneskim.

W wydanym przez Sztab Generalny Ukrainy komunikacie zwrócono też uwagę na rotację wojsk rosyjskich prowadzoną przez poszczególne oddziały w przygranicznych regionach obwodu briańskiego a także kurskiego, które także leżą bezpośrednio przy granicy z Ukrainą.

Doniesienia o zamknięciu przestrzeni powietrznej zbiegły się czasowo z ostrzeżeniami władz ukraińskich przed zintensyfikowanymi atakami rosyjskimi w okolicy Dnia Niepodległości Ukrainy, który obchodzony był 24 sierpnia.

Odnosząc się do sytuacji na froncie w niedzielny wieczór sztab ukraiński przyznał, że szturm rosyjski na osi natarcia Łoziwskij-Pisky oraz Wasylky-Błahodatne zakończył się częściowym powodzeniem sił agresora. Jednocześnie wskazał, że kilka innych prób rosyjskiego szturmu s Donbasie zostało skutecznie odparte i Rosjan zmuszono do wycofania się.