Tragedia podczas półfinału hiszpańskiej edycji programu „Mam talent”. Uczestnik show zmarł w trakcie występu. Widownia była przekonana, że jest to część jego programu.

Jednym z półfinalistów show był popularny w Hiszpanii 46-letni komik i iluzjonista Arsenio Puro. W trakcie programu, gdy miał miejsce jego występ artysta nagle zmarł. Z podanych informacji wynika, że przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca uczestnika programu.
Występujący iluzjonista doznał ataku serca, kiedy wykonywał swój zaplanowany program artystyczny. Tragedia wydarzyła się w słynnej madryckiej sali Houdiniego.

Jak relacjonuje „El Mundo”, występ przebiegał bez problemów do chwili aż artysta upadł na podłogę. Niczego nie świadoma widownia oraz jurorzy byli przekonani, że jest to zaplanowana część występu uczestnika programu. Gdy Arsenio Puro nie wstawał przez dłuższą chwilę, co mieli nadzieję zaraz zobaczyć widzowie, ich śmiech w mgnieniu oka zamienił się w przerażenie.

Okazało się, że komik się nie rusza ani nie wstaje. Na miejsce wezwani zostali ratownicy medyczni, którzy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej , po czym przetransportowali artystę pilnie do szpitala. W tym momencie stan uczestnika programu był już krytyczny i z każdą sekundą malały jego szanse na przeżycie. Ostatecznie reanimacja zakończyła się niepowodzeniem i życia Arsenio Puro mie udało się uratować.

W wydanym oficjalnym komunikacie podano, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, do którego doszło wskutek ataku serca podczas jego występu przed publicznością.

Arsenio Puro stał się w Hiszpanii szeroko rozpoznawalny po tym jak w 2019 roku w tamtejszej wersji programu „Got Talent” z sukcesem dotarł do półfinału.