Sonoforeza jest jednym z zabiegów, jakie możesz przeprowadzić sama w domu i uzyskać efekt bardzo zbliżony do zabiegu przeprowadzonego w gabinecie kosmetycznym.

Polega ona na oczyszczeniu skóry oraz wtłoczeniu w jej głębsze warstwy substancji odżywczych i pielęgnacyjnych.

Sonoforeza – jakie działanie ma ten zabieg?

Sonoforeza oparta jest na ultradźwiękach, jakie emitowane są za pomocą specjalnego urządzenia. Umożliwiają one rozpoczęcie procesów oczyszczania i gojenia w naszej skórze. Zabieg pozwoli na łatwiejsze przenikanie kosmetyków do skóry i jej głębszych warstw.

Jeśli chodzi o nazewnictwo zabiegu w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, to najczęściej spotkasz się z peelingiem kawitacyjnym czy też ultradźwiękowym. Sonoforeza jest bezinwazyjną metodą oczyszczania cery – towarzyszą jej aplikacja kosmetyków o skoncentrowanym składzie: pełnych witamin i substancji, których celem jest odżywienie twojej skóry.

Dopiero od niedawna możesz przeprowadzić sonoforezę w swoim zaciszu domowym. Obecnie na rynku dostępne są odpowiednie kosmetyki, a także urządzenia o nieco mniejszej mocy – wszystko to pozwoli ci na przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu, który przynieście oczekiwane efekty.

Sonoforeza – czym jest?

Sonoforeza jest zabiegiem wykonywanym przy pomocy ultradźwięków. Pomaga on w pokonaniu naturalnej bariery skóry, jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe. Dzięki temu, cząsteczki kosmetyków oraz innych preparatów odżywczych mogą zostać głębiej upakowane w skórę.

Okazuje się, że sonoforeza jest także rodzajem mikromasażu – pomaga on w usprawnieniu mikrokrążenia w głębszych warstwach skóry. Prowadzi to do regeneracji tkanek, w tym wzmożenia procesów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny – czyli krótko mówiąc: komórki skóry zaczynają pracować bardzo intensywnie. Dodatkowo stosowanie zabiegu sonoforezy prowadzi do redukcji blizn oraz opóźnienia procesów starzenia.

Kosmetyki do sonoforezy – jak je wybrać?

Jeśli chcesz przeprowadzić zabieg w swoim zaciszu domowym, to musisz wiedzieć, że kosmetyki, jakich użyjesz, są kluczowym elementem całej sonoforezy. Powinny charakteryzować się one czystym składem, który bogaty będzie w różne właściwości odżywcze. Unikaj produktów, które wzbogacone są sztucznymi substancjami nośnymi czy też konserwantami. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, posłuż się ampułkami lub też koncentratami witamin do użytku zewnętrznego.

Na szczególną uwagę zasługują te produkty, które wzbogacone są w witaminę C a także kwas hialuronowy. Serum je zawierające zapewni twojej skórze dogłębne odżywienie. Im większy odsetek składników w preparacie, tym lepiej – oznacza to, że preparat jest wysokiej jakości skoncentrowaną substancją. Im bardziej skoncentrowane serum, tym uzyskasz lepsze efekty.

Sonoforeza – dla kogo jest ten zabieg?

Sonoforeza jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego rodzaju skóry. Mamy jednak szczególne rodzaje skóry czy też sytuacje, w których specjaliści polecają przeprowadzenie zabiegu. Są to między innymi przypadki takie jak:

 • skłonności skóry do łojotoku, widocznego zatykania się porów oraz trądziku,
 • nadmiernej suchości skóry, jej wiotkości czy zmarszczek,
 • przebarwieniach wywołanych przez słońce,
 • rozszerzonych naczynek,
 • cellulitu
 • braku blasku, objawów zmęczonej cery.

Jakie efekty dadzą ci odpowiednio wybrane kosmetyki?

Po przeprowadzeniu jednego zabiegu z użyciem odpowiednio wybranych preparatów, zobaczysz poprawę kondycji swojej skóry. Na początku będzie ona zaróżowiona, później zaś nabierze świeżości. Efektami regularnych zabiegów z użyciem odpowiednich produktów są między innymi:

 • rozjaśnienie i nadanie skórze blasku,
 • redukcja przebarwień posłonecznych,
 • nawilżenie i uelastycznienie skóry,
 • wygładzenie niedoskonałości, w tym zmarszczek, zwężenie się widocznych i rozszerzonych porów,
 • odmłodzenie i ujędrnienie się skóry.