W Karolinie Północnej w USA doszło do strzelaniny, której sprawcą 15 – latek. W jej efekcie zginęło 5 osób w tym policjant.

Do tragicznego zdarzenia doszło we czwartek 13 października, a tamtejsza policja oficjalnie poinformowała o zajściu dzień później.
Jak poinformowała Estella Patterson, szefowa policji w Raleigh, stolicy Karoliny Północnej w miniony czwartek nastolatek otworzył do ludzi ogień w leżącym na północny wschód od centrum miasta w jednym z parków w okolicy Neuse River Greenway. Z posiadanej broni zabił w sumie 5 osób, w tym rok starszego od siebie nastolatka i policjanta, który był już po służbie. Funkcjonariusz trafił w stanie krytycznym do szpitala, jednak nie udało się go uratować.

Po zajściu sprawca ukrywał się przez kilka godzin lecz w końcu został osaczony we własnym domu a następnie aresztowany. Oprócz ogólnikowych informacji o samym zdarzeniu oraz ofiarach miejscowa policja nie udzieliła żadnych szczegółowych informacji, także tych dotyczących motywu dokonanej zbrodni.

Po tragedii burmistrz Raleigh Mary Ann Baldwin powiedziała, że czwartek był dla władz i mieszkańców miasta smutnym i tragicznym dniem. Stwierdziła też, że należy zrobić więcej, aby zatrzymać falę bezmyślnej przemocy w Ameryce, w tym przestępstw dokonanych z użyciem broni palnej.