Tusz do rzęs to niezbędny produkt do makijażu, dzięki któremu rzęsy stają się ciemniejsze, pełniejsze i dłuższe. Ale ten sam efekt można uzyskać bez konieczności noszenia makijażu. Tak, to prawda.

Wykupienie usługi stylizacji rzęs, takich jak przedłużanie rzęs w celu uzyskania mocniejszych rzęs, przyciemnianie rzęs w przypadku jaśniejszych rzęs lub ich uniesienie w celu uzyskania naturalnej objętości, może zmienić wygląd Twoich naturalnych rzęs. Która usługa rzęs jest dla Ciebie odpowiednia? Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej usługi stylizacji rzęs, dlatego ważne jest, aby udać się do studia lub salonu rzęs z profesjonalnymi stylistami.

Czym jest przedłużanie rzęs? – podstawowe informacje

Sztuczne rzęsy to syntetyczne lub naturalne włókna, które są nakładane na naturalne rzęsy, aby podkreślić w sposób naturalny kształt oka. Są starannie nakładane pojedynczo (zwykle 80-140 na oko) za pomocą specjalnie opracowanego, półtrwałego kleju, który nie powinien podrażniać ani uszkadzać naturalnych rzęs. Rzęsę nakłada się tylko na istniejącą rzęsę, a nie na skórę.

Proces trwa od jednej do dwóch godzin w zależności od pożądanej objętości. Klienci leżą wygodnie z zamkniętymi oczami przez cały czas trwania procesu aplikacyjnego. Przedłużanie rzęs dedykowane jest tym, którzy szukają bardziej wyrazistego wyglądu oka. Jest wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o przedłużanie – począwszy od wielkości podkręcenia po długość rzęs.

Stylizacja (lifting) rzęs – co warto wiedzieć?

Jest to podnoszenie rzęs (znane również jako trwała na rzęsy). Zabieg ten podkręca rzęsę od nasady aż po końce, dzięki czemu można zobaczyć jej pełną długość. Zabieg powinien być wykonywany ostrożnie przez licencjonowanego i certyfikowanego profesjonalistę. To szybka usługa, która  pozwala cieszyć się efektami od czterech do sześciu tygodni i może zmienić twoje rzęsy w jedną godzinę.

Lifting rzęs podkreśli Twoje naturalne rzęsy – aby skorzystać z usługi, musisz mieć rzęsę długą na co najmniej 4 mm. Podnoszenie rzęs jest idealne dla tych, którzy nie chcą laminacji lub zwiększenia objętości przedłużaniem. Nie ma też konieczności częstego przychodzenia na poprawki, jak w przypadku przedłużeń.

Czy lifting rzęs jest dla ciebie?

Tak, możesz zafundować sobie lifting rzęs, jeśli:

 • masz mocne, zdrowe rzęsy, ale proste i trudne do zauważenia,
 • chcesz wzmocnić swoje naturalne rzęsy,
 • masz alergię na klej do przedłużania rzęs,
 • nie lubisz tuszu do rzęs chcesz, aby codzienny makijaż był prosty,
 • szukasz bezobsługowego wzmocnienia rzęs,
 • chcesz się obudzić z idealnie podkręconymi rzęsami,
 • masz opadającą powiekę.

Kiedy lifting rzęs nie jest dla ciebie?

 • masz bardzo mało naturalnych rzęs,
 • jesteś w ciąży,
 • Twoje rzęsy są bardzo krótkie, cienkie i kruche,
 • masz przewlekle suche oko, zapalenie spojówek, trądzik różowaty lub zapalenie powiek,
 •  masz wyjątkowo wrażliwe oczy,
 • niedawno przeszłaś chemioterapię.

Czy lifting rzęs jest bezpieczny? Tak, lifting rzęs jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez przeszkolonego i licencjonowanego profesjonalistę. Jakie są największe zalety liftingu rzęs? Zabieg liftingujący rzęsy sprawi, że Twoje rzęsy będą wydawały się dłuższe, a nawet pełniejsze! Podniesie i wzmocni Twoje naturalne rzęsy. Wymaga bardzo niewielkiej konserwacji i jest doskonały dla tych, którzy nie mają czasu na regularne utrzymanie. Zabieg jest szybki i stosunkowo bezbolesny.

Lifting rzęs a opadające powieki

Wraz z upływem czasu Twoja skóra jest mniej elastyczna i zaczyna opadać. Ten efekt zwiotczenia jest najbardziej widoczny na twojej twarzy, szczególnie w okolicach oczu. wszelkie worki i zwiotczenia, a także cienie wokół oczu są związane ze starzeniem się skóry. Skóra wokół powiek jest jedną z najcieńszych w całym naszym ciele i stale się porusza. Jest również wystawiona na działanie słońca, ponieważ znajduje się na naszej twarzy.

Ta kombinacja cienkiej skóry, ciągłego ruchu z mruganiem i ekspozycji na słońce powoduje, że ten konkretny obszar skóry naprawdę się rozciąga z czasem, grawitacją i wiekiem. Lifting rzęs to wysoce zaawansowana technika trwałej ondulacji rzęs, która nadaje objętości, podkręceniu i długości Twoim naturalnym rzęsom.

Podnoszenie rzęs podkręca rzęsy od nasady aż po same końce, dzięki czemu można zobaczyć całą długość. Jeśli więc masz opadającą powiekę, zabieg liftingu rzęs jest dla Ciebie idealny! Dokonuje optycznego powiększenia oka i nadaje mu wrażenie lekkości, co jest istotnym elementem przy oku z opadającą powieką. Dodatkowo zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla przedłużania rzęs, ponieważ wymaga bardzo niewielkiej pielęgnacji i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Przyciemnianie rzęs

Jest to zabieg koloryzacji rzęs, aby były bardziej zauważalne. Jest to szczególnie korzystne dla osób o jasnych lub blond rzęsach. Ta szybka usługa zajmuje tylko 15 minut.

Odżywka do rzęs

Jeśli szukasz bardziej ekonomicznej i stopniowej opcji wzmocnienia rzęs, odpowiednia będzie odżywka do rzęs. Do wyboru jest wiele różnych odżywek do rzęs i chociaż każda odżywka ma coś innego, wspólnym celem jest zwiększenie długości, objętości i wzrostu rzęs.

Większość odżywek do rzęs należy nakładać codziennie, aby zmaksymalizować efekty. Choć może to brzmieć jak wymagający zabieg pielęgnacyjny, pokrywanie rzęs serum jest szybkim i bezbolesnym procesem, który można łatwo zintegrować z poranną lub wieczorną rutyną. W zależności od serum, rzęsy mogą stać się dłuższe i pełniejsze w ciągu kilku tygodni, chociaż znalezienie odpowiedniego serum może wymagać kilku prób i błędów.