Fani skoków narciarskich mieli dzisiaj wiele powodów do radości. W ramach Pucharu Świata rozegrane zostały zawody w Titisee-Neustadt. W zawodach tych świetnie zaprezentowali się polscy skoczkowie. Na szczególne uznanie zasługuje forma Dawida Kubackiego, który nie dał większych szans rywalom i bez problemów sięgnął po pierwsze miejsce. Również dla Piotra Żyły, Kamila Stocha i Pawła Wąska był to udany konkurs.

Ósme zwycięstwo w karierze

Pierwsze skoki reprezentantów Polski w niedzielnym konkursie nie napawały szczególnym optymizmem. Jakub Wolny skoczył 117 metrów, choć na obronę trzeba jasno powiedzieć, że miał fatalne warunki. Aleksander Zniszczoł również skakał w ciężkich warunkach i wylądował jeszcze bliżej – na 113 metrze. Najsłabiej zaprezentował się Tomasz Plich. 112 metrów oznaczało ostatnie miejsce w konkursie. Wszyscy trzej nie zakwalifikowali się do dalszej części zawodów. Natomiast najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki. W swoim pierwszym skoku uzyskał 139,5 metra i prześcignął wszystkich rywali. Do drugiej serii przeszli także Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Dalej było tylko lepiej. W drugiej serii zarówno Wąsek, Stoch jak i Żyła oddali bardzo dobre skoki, które zapewniły im wysokie lokaty. Natomiast Kubacki nie pozostawił żadnych wątpliwości. Skokiem na odległość 143 metrów zdeklasował rywali i wygrał po raz 3 w tym sezonie i 8 w swojej karierze.

Klasyfikacja generalna

W obecnie trwającym sezonie zaplanowano 32 konkursy indywidualne. Pierwsze 6 z nich są już za nami i można powoli zacząć zastanawiać się kto będzie walczył o Kryształową Kulę. Na tę chwilę sytuacja wygląda bardzo dobrze dla polskich skoczków. Dzięki 3. zwycięstwom w pierwszych 6. konkursach Dawid Kubacki ma 470 punktów i zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji. Na 2. Anże Laniskiem ma 54 punkty przewagi. Piotr Żyła ma 272 punkty co daje mu 5. lokatę. W pierwszej 30 są jeszcze Kamil Stoch i Paweł Wąsek. Pozostali Polacy zajmują dalsze lokaty. Przed nami jeszcze wiele konkursów, które zapewne przyniosą nam niemało emocji.