Oficerowie policji są obecnie zaangażowani w proces ustalania szczegółów tragicznego incydentu drogowego, który rozegrał się na terenie powiatu biłgorajskiego. Inny użytkownik drogi natknął się na zniszczone auto z poszkodowanym kierowcą uwięzionym wewnątrz. 28-letni mężczyzna, poważnie ranny, został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala, gdzie lekarze podejmują desperacką walkę o jego życie.

Informacje o zdemolowanym pojeździe położonym na trasie łączącej Łuków i Józefów dotarły do biłgorajskiej jednostki policji we wczesnych godzinach porannych w środę, tuż po godzinie 7. Na miejscu interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który odpowiadał za przewóz ciężko rannego młodego mężczyzny do placówki medycznej.

Policjanci są zaangażowani w wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego nieszczęśliwego wydarzenia. Pierwsze doniesienia sugerują, że z nieznanych powodów kierowca odszedł od drogi i wjechał prosto do lasu. Moc uderzenia była na tyle silna, że fragmenty BMW, którym kierował 28-latek, zostały rozrzucone na przestrzeni kilku metrów.

W związku z tym tragicznym wypadkiem, policja apeluje do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie na skrzyżowaniach. Nadchodzi pora roku, gdy nawierzchnia staje się śliska, a warunki pogodowe mogą utrudniać bezpieczną jazdę. Jak przestrzega asp. Joanna Klimek z biłgorajskiej komendy policji: „Nagłe manewry na mokrej nawierzchni mogą prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, a w efekcie do kolizji i wypadków. Dlatego apelujemy do kierowców o większą rozwagę za kółkiem, dostosowanie prędkości do panujących warunków i noszenie elementów odblaskowych, które mogą znacznie poprawić naszą widoczność na drodze”.