Barbara Pietkiewicz-Kraśko, matka znanego dziennikarza Piotra Kraśki, przez długi czas dzieliła dach z synem, jego żoną i dzieci. Niemniej jednak, gdy jej stan zdrowia zaczął się pogarszać, podjęła decyzję o przeniesieniu się do domu opieki w Skolimowie.

Pietkiewicz-Kraśko od pewnego czasu zagospodarowała sobie miejsce w renomowanym domu opieki. To samo miejsce, które mogli nazywać swoim domem tacy znani artyści jak Jerzy Połomski czy Irena Kwiatkowska. Matka Piotra Kraśki zamieszkała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie jako była pracownica telewizji publicznej. W Telewizji Polskiej pełniła rolę producentki i scenarzystki przez około trzy dekady. Oprócz tego, występowała na scenach Teatru Polskiego w Warszawie oraz Teatru Ateneum.

77-letnia Pietkiewicz obecnie wymaga profesjonalnej opieki medycznej. To właśnie z tego powodu opuściła dom syna i jego rodziny i przeprowadziła się do domu opieki. Mieszkała razem z Piotrem Kraśką i Karoliną Ferenstein od chwili, kiedy przeszła na emeryturę. Jednakże, to rozwiązanie nie okazało się być idealne.

– Po przejściu na emeryturę, przez wiele lat mieszkała z nami, w Warszawie, na Mazurach. Niestety, zaczęły pojawiać się problemy ze zdrowiem i z pamięcią. Z początku były one małe, ale z czasem stawały się coraz większe. Nadal spędza u nas wszystkie święta i dokładamy wszelkich starań, aby jak najczęściej była w naszym domu. Ale Skolimów jest miejscem, gdzie dostaje specjalistyczną opiekę na każdym kroku, a ta jest teraz niestety niezbędna. Zarówno matka Piotra, jak i my bardzo doceniamy wysoki poziom opieki zapewniany przez Dom Artystów w Skolimowie – wyznała żona Piotra Kraśki, Karolina Ferenstein, w 2022 r. podczas rozmowy z „Faktem”.