Wbrew oficjalnej narracji mediów głównego nurtu okazuje się, że sami Ukraińcy zaczynają potwierdzać sukcesy armii rosyjskiej.

W oficjalnej narracji medialnej można usłyszeć, że Ukraińcy mają na froncie same sukcesy natomiast Rosjanie doświadczają szeregu porażek. Fakty i informacje niepasujące do tych założeń są w głównych mediach albo mocno wyciszane, albo wręcz całkowicie pomijane. Zaczyna się to jednak zmieniać, bowiem sami Ukraińcy otwarcie, choć niechętnie przyznają, że Rosjanie odnoszą kolejne sukcesy. Jest to z pewnością warta zauważenia zmiana.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał wieczorem we środę 17 sierpnia informacje, że wojska rosyjskie odniosły częściowy sukces na froncie w rejonach Nowomychajliwki i Opytnego w Donbasie. Dodano jednak, że na pozostałych odcinkach linii frontu ukraińska armia skutecznie odparła próby szturmu.

Opublikowany za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook komunikat informował, że wróg odniósł częściowy sukces „Na osi natarcia na Awdijiwkę” w kierunku miejscowości Opytne. Podano, że wojska rosyjskie podjęły nieudaną próbę podejścia w stronę miejscowości Szewczenko odnosząc jednak częściowy sukces „na kierunku Nowomychajliwki”.

Sztab Generalny Ukrainy podał do wiadomości, że rosyjskie próby szturmów na dwóch innych kierunkach, zarówno na Nowodymytriwki i Mazaniwki zakończyły się niepowodzeniem. Dodano, że pomimo tego wciąż trwa ostrzał z artylerii, czołgów oraz z samolotów głównych miast w samym Donbasie, takich jak Krematorsk, Bachmut i Awdijiwka, a także okolicznych mniejszych miejscowości. Walki na froncie nadal są więc zawzięte