Na czeskim rynku finansowym zadebiutowało innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia realizowanie transakcji bez użycia tradycyjnej karty płatniczej, smartfona czy smartwatcha. To dzieło wspólnej pracy czeskiego oddziału mBanku, firmy Mastercard oraz przedsiębiorstwa Niceboy. To właśnie na terenie Czech, mBank po raz pierwszy wprowadził do swojej oferty specjalne pierścienie płatnicze marki Niceboy.

Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, klienci banku mogą dokonywać płatności za pomocą kart Mastercard, nie posiadając przy sobie żadnych dodatkowych urządzeń. Jak podkreślił prezes czeskiego oddziału mBanku, Paweł Kucharski, instytucja ta stawia na różnorodność i bezpieczeństwo oferowanych form płatności, jako alternatywę dla standardowych kart płatniczych. Innowacyjność tych rozwiązań jest ceniona przez klientów, co potwierdza pozycję banku jako lidera w dziedzinie innowacji płatniczych.

Eleganckie pierścienie płatnicze Niceboy dostępne są w trzech wariantach: białym z wykończeniem błyszczącym oraz czarnym z wykończeniem błyszczącym lub szczotkowanym. Aby skorzystać z tego innowacyjnego rozwiązania, wystarczy dodać do pierścienia kartę bankową za pomocą mobilnej aplikacji na smartfonie.

Niceboy to nowoczesna marka elektroniczna, która jest obecna na rynku od 2016 roku i sprzedaje swoje produkty w kilku krajach Europy, w tym również w Polsce. Nowość w postaci pierścieni płatniczych Niceboy dostępna jest na czeskim rynku od kilku dni. Nie wiadomo jeszcze, czy podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone przez mBank również na terenie Polski.