Straty po przejściu huraganu są ogromne! Ludzie są przerażeni

Huragan o niewyobrażalnej sile przeszedł przez Amerykę. Ogromne zniszczenia odnotowano na Florydzie, a także w Karolinie Południowej i Karolinie Północnej. Są ofiary śmiertelne oraz setki zniszczonych domów. Na ulicach znajdują się nawet olbrzymie statki, które zostały zepchnięte na ląd pod wpływem siły huraganu. Straty szacowane są wstępnie na miliardy dolarów.

Huragan Ian jest cyklonem posttropikalnym. Określony został jako piąty z najsilniejszych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych.  Żywioł okazał się niezwykle niebezpieczny i zebrał ogromne żniwo w postaci strat. Wraz z huraganem pojawiły się intensywne deszcze, które spowodowały powodzie. Silny wiatr wiał nawet z prędkością sięgającą 241 km/h. Huragan zrywał dachy, linie energetyczne oraz przewracał samochody. Przeprowadzono liczne drastyczne akcje ratunkowe.

Ameryka liczy straty po huraganie lan

Żywioł szczególnie dotknął Hrabstwo Lee znajdujące się na Florydzie. Zostały tam zniszczone mosty oraz sieci wodociągowe. Bardzo wysokie zniszczenia zostały zdiagnozowane również w Fort Myers i na wyspie Sanibel. Mieszka tam około 6500 osób. Przez liczne zalania terenów i wysoki poziom wody, mieszkańcy wskazanych terenów są zabierani śmigłowcami. W Karolinie Południowej oraz Georgii ogłoszono stan wyjątkowy.

Powoli zaczyna się sprzątanie zniszczonych terenów. Wszędzie jest pełno śmieci, podtopień oraz zdewastowanych portów. Mieszkańcy Ameryki wciąż nie są bezpieczni. Cały czas istnieje duże prawdopodobieństwo powstania niebezpiecznych zjawisk. Największym problemem po przejściu huraganu jest brak dostawy prądu. Prawdopodobnie 2,6 milionów domów oraz przedsiębiorstw zostało pozbawionych dostępu do prądu ze względu na zerwane linie energetyczne.

Odbudowa zniszczonych nieruchomości potrwa miesiące, a nawet lata. Straty są naprawdę ogromne. To duży cios dla Ameryki. Przemówienie w tej sprawie wygłosił sam Prezydent USA – Joe Biden. Huragan uderzył również w Kubę, która prosi o wsparcie od USA w zakresie udzielenia pomocy humanitarnej. Kuba, która i tak przez lata borykała się z biedą ponownie została dotknięta. Huragan zrównał domy z ziemią i zniszczył pola uprawne. Sytuacja spowodowała napięcia i demonstracje antyrządowe w kraju z powodu brakującego pożywienia, leków oraz paliw.