Po tygodniu ciężkiej pracy przyszedł w końcu czas na weekendowy wypoczynek. Jednakże nie widzi Ci się po raz kolejny spędzać wolny czas przesiadując przed telewizorem i oglądając nowości na Netflixie. Może warto pomyśleć o nieco aktywniejszej formie wypoczynku. Wyjazd za miasto to jest to. Nie tylko oderwiesz się myślami od problemów dnia codziennego, ale także odetchniesz świeżym powietrzem. A zatem coś dobrego zarówno dla ducha jaki i dla ciała. Tylko gdzie by się wybrać. Zimą morze dla niektórych bywa atrakcyjne, jeśli jednak wolisz się nastawić na coś bardziej sprawdzonego to zapraszamy w polskie góry. Poniżej kilka sprawdzonych pomysłów na weekendowy wyjazd w góry.

Stare dobre Tatry

Jeśli mowa o polskich góra to większości osób jako pierwsze na myśl przyjdą Tatry. I nie bez powodu. Tatry są jedna z najpopularniejszych, a co za tym idzie najlepiej sprawdzonych destynacji w polskich górach. Wiele osób decyduje się na wyjazd w to pasmo górskie. Turystom Tatry oferują ponad 250 km pieszych tras. To aż nadto na weekendowy wypad. Bogata baza turystyczna znajdująca się w tym rejonie sprawia, że można wybrać się tam kila razy i zawsze spędzić czas w inny miejscu. Najpopularniejsze atrakcje w Tatrach to Morskie Oko, Giewont, Dolina Pięciu Stawów czy też Kasprowy Wierch. Osobiście zdecydowanie polecamy Dolinę Pięciu Stawów. To przepiękne miejsce warte odwiedzenia każdą porą roku. Sama dolina otoczona jest wieloma szlakami, więc nie powinno być problemów z dotarciem.

Dzikie Bieszczady

Nieco mniej popularnym kierunkiem mogą być Bieszczady. Góry te wciąż uchodzą za najdziksze w Polsce. Bieszczady oferują wiele kilometrów szlaków pieszych i rowerowych. Ponieważ nie są tak popularne jak inne polskie pasma górskie na szlaku znacznie rzadziej spotkamy innych turystów. Co za tym idzie jest to idealny kierunek dla kogoś kto chce spędzie czas na łonie natury w nieco mniejszym towarzystwie. Liczne zabytki takie jak np. cerkwie oraz przepiękne krajobraz czynią z Bieszczad świetne miejsce na weekendowy wypad o każdej porze roku.