Z dużymi nadziejami i oczekiwaniami, entuzjaści serii Grand Theft Auto czekali na jakiekolwiek informacje od twórców gry, Rockstar Games, na temat następnej części, GTA VI. Niestety te nadzieje nie zostały spełnione. Mimo że wczoraj przypadała 10. rocznica wydania GTA V, dzień ten nie zgromadził żadnych nowych wiadomości na temat szóstej części serii.

Rozradowani deweloperzy gry przerwali swoje milczenie, ale zamiast skupić się na szóstej odsłonie, skierowali swoje uwagi ku dziękczynieniu graczom. Wprawdzie zapoczątkowali obchody 10. urodzin GTA V już 15 września, ogłaszając dodanie do GTA Online trzech kostiumów inspirowanych głównymi postaciami gry – Franklinem, Trevorem i Michaelem, jednak tego dnia nie dostarczyli żadnych informacji na temat najnowszej części.

Spekulacje wzrosły, gdy dwudziestego dnia po tym anonsie, czyli 17 września (dokładnie dziesięć lat po premierze GTA V), nie ujawniono żadnych nowych informacji na temat GTA VI. Zamiast tego, Rockstar Games podziękowało graczom za ich „niesamowite wsparcie przez te wszystkie lata”, wykorzystując te same podziękowania, które pojawiły się w GTA Online trzy dni wcześniej.

Można stwierdzić, że jest to nieco zaskakujące, że twórcy gry nie skorzystali z takiego dnia, aby przekazać jakiekolwiek informacje na temat GTA VI. Zwłaszcza, że ostatnie tygodnie przyniosły wiele plotek i domniemanych przecieków na temat tej gry, które stają się coraz bardziej absurdalne. Wydaje się, że nadszedł czas na zweryfikowanie tych spekulacji.

Na chwilę obecną jedyną oficjalną informacją na temat GTA VI jest to, że jest w trakcie tworzenia. Twórcy gry potwierdzili to we lutym 2022 r. Od tamtej pory jednak nie ujawnili żadnych nowych szczegółów na temat „szóstki”, co powoduje narastanie frustracji wśród fanów na całym świecie.