W mieście Jejsk w południowo – zachodniej Rosji samolot wojskowy uderzył w wielopiętrowy blok mieszkalny uszkadzając około 15 mieszkań.

Jejsk jest rosyjskim miastem leżącym leżącym blisko granicy z Ukrainą. W jeden z wysokich budynków mieszkalnych z nieznanych dotąd przyczyn uderzył wojskowy samolot Su – 34. Efektem uderzenia maszyny był pożar, który objął swoim zasięgiem dużą jego część. Jak podał w poniedziałek 17 października niezależny rosyjski portal Meduza, miejscowe władze nie podały oficjalnie informacji na temat ostatecznej liczby ofiar.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że bombowiec był „w pełni uzbrojony” a po uderzeniu w blok doszło do serii eksplozji prawdopodobnie spowodowanych przenoszonymi ładunkami. Jak podaje serwis powołując się na lokalne media oraz doniesienia mediów społecznościowych, w wyniku eksplozji poważnie uszkodzonych zostało w sumie 15 mieszkań.

Liczące 80 tysięcy mieszkańców miasto Jejsk to port leżący w należącym do Rosji Kraju Krasnodarskim położony nad Morzem Azowskim. W Jejsku, jak podawało już w marcu Radio Swoboda, ulokowane jest jedno z około 40 lotnisk rosyjskich, białoruskich oraz tych na okupowanym Krymie, z których prowadzone są ataki powietrzne na Ukrainę.