O krok od prawdziwej tragedii było w Ostrowie Wielkopolskim. W sobotę, 29 kwietnia, policja otrzymała zgłoszenie o 2 zalanych mieszkaniach z jednej z kamienic. Policjanci natychmiast udali się na miejsce sprawdzić doniesienie, ponieważ sąsiedzi nie byli w stanie dostać się do mieszkania, z którego wylewała się woda. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że sytuacja mogła być znacznie poważniejsza niż to na pierwszy rzut oka wyglądało. Ponieważ nikt w mieszkaniu nie odpowiadał, policja wyważyła drzwi. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania okazało się, że znajduje się w nim kobieta w ciąży, kilkumiesięczne dziecko oraz pies. Szybko udało się ustalić, że kobieta była pijana. Będąc w takim stanie nie mogła właściwie zajmować się dzieckiem. Wiadomo już, że kobieta odpowie za narażenie życia i zdrowia swojego dziecka.

Nieprzytomna kobieta i kilkumiesięczne dziecko

W minioną sobotę mieszkańcy kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego w Ostrowie Wielkopolskim zawiadomili policję o dwóch zalanych mieszkaniach. Po dotarciu na miejsce policja nie była w stanie dostać się do mieszkania, z którego lała się woda. Dlatego policjanci wezwali na miejsce straż pożarną celem siłowego dostania się do mieszkania. Straż pożarna wyważyła drzwi, a funkcjonariusze policji weszli do mieszkania. Zastali w nim 39-letnią kobietę. Kobieta, która jest w zaawansowanej ciąży leżała nieprzytomna z rozciętym łukiem brwiowym. Policja szybko ustaliła, że kobieta jest pijana. Oprócz kobiety w mieszkaniu znajdowało się 10-miesięczne dziecko oraz pies.

Prokuratura stawia zarzuty

Znalezione dziecko zostało przekazane pod opiekę innemu członkowi rodziny. Natomiast kobietę lekarze przepadali, a następnie oddali w ręce policji. Służby zadecydowały o zatrzymaniu kobiety. Oczywistym jest, że opisana sytuacja stwarzała bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia jej 10-miesięcznego dziecka. Taki właśnie zarzut prokuratura zamierza postawić 39-latce. Co więcej, prokurator skierował wniosek do sądu o wysłanie kobiety na przymusowe leczenie. Tym razem służbom udało się dotrzeć na czas i uratować dziecko oraz kobietę przed prawdziwą tragedią.