Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 13.02 wczesnym rankiem. Na drodze krajowej numer 75 zderzyły się aż 3 pojazdy – bus, furgonetka i samochód ciężarowy. W wypadku zginęły 2 osoby, a aż 7 zostało rannych. Przewieziono ich do szpitali. Niektórzy są w stanie ciężkim. Aktualnie policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Droga numer 75 była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowały jednostki straży pożarnej, a także funkcjonariusze policji i ratownicy medyczni.

Wypadek w miejscowości Czchów

O wypadku w miejscowości Czchów, która znajduje się pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem, funkcjonariusze dostali zawiadomienie około godziny 6 rano. Na drodze krajowej numer 75 zderzyły się 3 pojazdy. Samochód ciężarowy, furgonetka i bus. Na tę chwilę nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Wiadomo jedynie, że bus, w którym było 8 osób, zjechał na przeciwległy pas ruchu. To wtedy właśnie doszło do zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku furgonetką. W tą zaś wjechał samochód ciężarowy. Nie posiadamy jeszcze informacji, czy kierowcy tych pojazdów byli trzeźwi. Te i wiele więcej informacji z pewnością pojawi się w trakcie prowadzonego śledztwa, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Akcja ratunkowa

Na miejsce wypadku skierowano osiem zastępów straży pożarnej. Interwencja strażaków była niezbędna, ponieważ kilka osób było zakleszczonych w pojazdach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w busie znajdował się kierowca, a także siedmioro pasażerów. Furgonetką oraz samochodem ciężarowym podróżowali jedynie kierowcy. W wypadku zginęły dwie osoby, są to pasażerowie busa relacji Brzesko – Nowy Sącz. Do pobliskich szpitali przewieziono łącznie siedem osób. Wśród rannych znajdują się kierowca furgonetki, kierowca busa, a także jego sześcioro pasażerów. Na drodze krajowej numer 75 panowały od samego rana poważne utrudnienia w ruchu, ponieważ służby czasowo ją zablokowały. Wszystko wróciło do normy, gdy zakończyła się akcja ratunkowa, czyli dopiero około godziny 13.