Każdy domowy zwierzak jest ulubieńcem swojego właściciela i dla obojga czas spędzany razem jest bezcenny. Ale czy tylko ludzie lubią przytulanie?

Oczywiście, że nie. Istnieją zwierzaki, które lubią to o wiele bardziej!  Rasy zwierząt domowych, które lubią się przytulać zazwyczaj potrzebują dużo czułości oraz kontaktu ze swoim Panem, często nawet w nocy.

Które rasy psów domowych najbardziej lubią się przytulać?

Oto ranking 4 najbardziej kontaktowych piesków, których nie da się nie lubić. W bonusie dodana została jedna kocia rasa, które też uwielbia uściski.

1. Biszon kędzierzawy

Ten miniaturowy, puchaty piesek o śnieżnobiałej sierści mógłby spędzać całe dnie na kolanach swojego Pana. Zwierzaki tej rasy wprost uwielbiają przytulanie i sprawia im to ogromną przyjemność. Są one nie tylko bardzo towarzyskie, ale również dobrze znoszą towarzystwo dzieci, zwierząt domowych, a także psów innych ras.

Rasa świetnie nadaje się zarówno dla mieszkańców mieszkań jak i domów z ogródkiem, ponieważ ma małe potrzeby ruchowe. Decydując się na wybór pieska warto mieć jednak na uwadze, że rasa ta potrzebuje dużej pielęgnacji. Długa sierść wymaga częstego czesania oraz mycia. Aby zapobiec powstawaniu brzydkich kołtunów, najlepiej przeprowadzać zabieg codziennie.

Biszony potrzebują także regularnego strzyżenia, ponieważ gubią duże ilości sierści. Należy także pamiętać, że rasa ma skłonności do alergii oraz chorób oczu, co może powodować przebarwienia na policzkach zwierzaka. Żeby zapobiec infekcjom warto jak najczęściej przemywać oczy pupila oraz regularnie podcinać sierść na pyszczku pieska.

2. Chihuahua

Jest to bardzo serdeczna rasa małego pieska, który wprost uwielbia się przytulać. Pupile tej rasy są bardzo małe i delikatne dlatego wymagają troskliwej opieki. Pieski chihuahua bardzo często są na tyle związane ze swoim Panem, że wielu właścicieli nosi swoje zwierzaki w torebce.

Mimo niewielkich rozmiarów oraz spokojnego wyglądu rasa nie nadaje się dla rodzin z dziećmi, pieski nie tolerują bowiem hałasu oraz zbyt intensywnych pieszczot i mogą podgryzać. Są one bardzo zaborcze i zazdrosne o uczucia swojego właściciela, dlatego wymagają bardzo dużo uwagi i niemal ciągłego towarzystwa.

Oprócz uroczego wyglądu oraz małych wymagań ruchowych pieski chichuahua uwielbiają zabawę. Bywają także bardzo głośne. Mają bardzo duży temperament, dlatego potrafią bawić się godzinami. Zanim zdecydujemy się na wybór rasy warto jednak pamiętać o tym, że są one bardzo drobne dlatego też bardzo podatne na urazy.

3. Buldog francuski

Buldogi francuskie są wprost stworzone dla osób, które uwielbiają się przytulać. Bardzo lubią spanie oraz leżakowanie na kanapie. Pupile tej rasy mają bardzo dużą potrzebę towarzystwa człowieka. Potrafią godzinami wylegiwać się na kolanach właściciela.

Rasa ta świetnie nadaje się dla każdego. Pieski tej rasy czują się dobrze zarówno w rodzinach gdzie są dzieci jak i u osób samotnych czy starszych. Są wierne i dotrzymują towarzystwa na każdym kroku. Mają bardzo małe potrzeby ruchowe. Zanim zdecydujemy się na buldoga francuskiego warto mieć jednak na uwadze, że pieski tej rasy często chrapią.

Jeżeli chodzi o żywienie pupila warto pamiętać, aby nie podawać zwierzakowi produktów z pszenicą, ponieważ mogą one powodować nasilenie nieprzyjemnych gazów. Poza tym rasa narażona jest na choroby oczu a także udar cieplny w przypadku długiego przebywania na słońcu.

4. Maltańczyk

Ten malutki, żywiołowy piesek uwielbia być w centrum uwagi. Maltańczyki kochają pieszczoty oraz zabawę, a także przytulanie. Pieski tej rasy lubią być również noszone na rękach oraz głaskane. Jest to rasa, która ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i nie wymaga dużej przestrzeni, dlatego będzie czuć się świetnie u każdego kochającego właściciela zarówno w mieście jak i w domku z ogrodem.

Przed zakupem maltańczyka warto jednak pamiętać o konieczności codziennej pielęgnacji zwierzaka. Długa, jedwabista sierść jaką posiada maltańczyk wymaga codziennego czesania oraz częstego mycia. Ponadto warto pamiętać o problemach zdrowotnych na jakie są one narażone. Maltańczyki są bowiem podatne na choroby oczu, dlatego należy je regularnie czyścić. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie fragmentu na plecach, gdzie rozdziela się futro, ponieważ jest to miejsce szczególnie narażone na poparzenia słoneczne.

Czy istnieje rasa kota, która też lubi szczególne czułości?

Oczywiście, że tak – wbrew powszechnej opinii okazuje się, ze nie tylko psy lubią przytulanie!

Sfinksy – koty uwielbiające pieszczoty

Sfinksy to koty o bardzo przyjacielskiej naturze. Uwielbiają one głaskanie oraz trzymanie na kolanach, a także przytulanie. Zwierzęta domowe tej rasy potrafią bardzo często przespać niemal połowę dnia w pobliżu swojego Pana. W przypadku tych kotów warto pamiętać, że darzą one sympatią szczególnie swojego właściciela i to właśnie przede wszystkim z nim wymagają kontaktu.

Sfinksy są bardzo spokojne i bardzo rzadko korzystają z pazurów, dlatego nie należy obawiać się zadrapania z ich strony. Idealnie nadają się one dla rodzin z dziećmi oraz osób, które posiadają w domu również inne zwierzaki, ponieważ są bardzo tolerancyjne. Dodatkową zaletą rasy jest brak dużej ilości sierści co sprawia, że koty tej rasy nie wywołują alergii oraz nie linieją.

To już koniec naszego rankingu w którym pojawiło się pięć ras zwierząt domowych, które lubią się przytulać. Mamy nadzieję, że ułatwił on wybór najlepszego pupila, który będzie czuł się z Wami najlepiej. Teraz adopcja zwierzaka nie będzie już taka trudna. Powodzenia!