Jeśli jesteś fanem filmowym to z pewnością wiesz, że połowa września to ważny czas dla polskiej kinematografii. Corocznie w Gdyni odbywa się największy i najważniejszy festiwal filmów fabularnych w Polsce.

Nagrodą Główną w konkursie jest statuetka Złotych Lwów, o które w tym roku powalczy aż 20 tytułów. Wśród najważniejszych filmów znalazły się najnowsze dzieła twórców wielokrotnie już nagradzanych w Gdyni różnymi statuetkami. Będzie można zobaczyć m.in. „IO” Jerzego Skolimowskiego, „Infinite storm” Małgorzaty Szumowskiej, „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej czy „Głupców” Tomasza Wasilewskiego. Nie można zapomnieć o sekcji filmów krótkometrażowych, w której o nagrodę powalczy 30 tytułów. 

Gdzie można obejrzeć filmy?

Fani Festiwalu dobrze wiedzą, że sercem całego wydarzenia jest Duża Scena Teatru Muzycznego, gdzie odbywają się pokazy galowe filmów z Konkursu Głównego. Warto przypomnieć, że wstęp na Dużą Scenę mają wyłącznie widzowie posiadający akredytację. Drugą stałą przestrzenią festiwalową jest Gdyńskie Centrum Filmowe, w którym w godzinach przedpołudniowych tradycyjnie gościć będą przede wszystkim pokazy prasowe i konferencje z udziałem filmowców. Wszystkie tytuły będzie można zobaczyć również w kinie Helios w Centrum Riviera, które dysponuje sześcioma salami mogącymi pomieścić łącznie ponad 1,2 tys. osób. 

Ile kosztują bilety?

Bilety na pojedyncze seanse – zarówno konkursowe, jak i w sekcjach pozakonkursowych – wciąż są w sprzedaży. Można je zakupić online oraz w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. 

Ceny biletów na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:

  • 26 zł bilet normalny,
  • 22 zł bilet ulgowy,
  • 16 zł blok filmów krótkometrażowych,
  • 16 zł bilet grupowy (cena pojedynczego biletu dla grup liczących powyżej 10 osób).

Można zakupić również karnet w wysokości 280 zł, który umożliwia zobaczenie 20 filmów. 

Więcej informacji z Gdyni na Gdyniaonline.pl.